Tekening uit 'Het grote Rallye-avontuur' Dus zo zijn we er mee bezig, héél Scha- gen, en ik was er persoonlijk getuige van hoe meester Koning, hij doceerde engels en geschiedenis aan de ULO-school, men kon hem de leider noemen van het plaatselijk scepticisme, in de winkel van Albert Heijn de historische mededeling deed: 'Straks halen ze Monte Carlo nog!' En wij jongens uit de klas van meester Beunder dachten alleen nog maar aan de Groene en aan onze twee helden. Ik persoonlijk maakte met een paar kranten advertenties als voorbeeld de ene teke ning na de andere van de Groene. De mooiste stond op een dik vel iet of wat gekleurd papier, van mijn vader gekre gen. De heel precies getekende Fiat was met ecolineverf groen geschilderd. Ik besloot de tekening aan meester Beun der te laten zien. Enfin, ook Klaas Roos ziet de tekening, steekt gretig een hand uit, vraagt me: 'mag ik die tekening even mee naar huis nemen om hem aan mijn broertje te laten zien?' Ik zeg goedmoe dig ja, maar eis dat ik de tekening de volgende ochtend terugkrijg. Klaas ant woordt 'ja natuurlijk'. Enfin, volgende ochtend, Klaas zegt dat ie de tekening nergens meer kan vinden, maar dat z'n moeder nu aan het zoeken is, en zijn moeder vindt altijd alles. Enfin, ochtend daarop, Klaas zegt dat ook z'n moeder niets kan vinden, tot haar opperste verba zing. Ja ja, Klaas! Intussen, zo zijn we er mee bezig, met die rallye en met onze helden. En we spel len die Schager Courant en we voelen steken in onze buiken, Joop de Leeuw, Arie Molenaar, Jan Koster, Micky Mid delbeek, eigenlijk Klaas, al die anderen, als we Van Kampens onheilspellende regels lezen, zoals: 'Twee maal duwt de stijve wind de Groene aan den kant van den weg. Ik weet dat dit alles mij min der begint te zeggen. Ik verlies een deel van m'n bewustzijn en reageer niet com pleet meer op datgene wat belangrijk is. Ik geloof dat het met Kruit eveneens zo gesteld is.' En vervolgens halen we weer opgelucht adem bij regels waarin enig hersteld optimisme gloort: 'De Noren- ploeg haalt ons in. Van haar hooren we, dat van de 24 ploegen er reeds 8 uitgeval len zijn. Het geeft ons nieuwe moed. Wij zitten nog in de Rallye, met nog alle kan sen om geklassificeerd er uit te komen.' Volgt de ramp die alle leed van de wereld overeenkomstig Schager optiek van het moment verduistert: midden in België breekt de frictie! Hoe lossen ze dat op, onze helden! Hoeveel tijd hebben ze nog! Waar is die Schager Courant, want wat meldt Van Kampen! Er is ergens een garage die klaar staat. Er is een Belg in een grote Chevrolet die dat kleine kavalje wel even verslepen zal. De helden hebben hoop, terwijl ze op sleeptouw genomen zijn, 17 kilometers lang. Hier, explica tie van Van Kampen: 'De Groene als een kind aan de hand van z'n grootvader, als een banneling, als een thuisgebracht schoolkind. De Groene sprong en 8

Kakelepost - Schagen | 2004 | | pagina 10