Van de voorzitter Jaarvergadering Zeer onlangs werd ik benaderd door mensen van de Rotary Schagen: Of ik wist wat er zoal bestond aan schilde rijen en prenten over Schagen. Men wilde ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan een tentoonstelling organiseren met dat onderwerp. Een schitterend initiatief! Wie geïnteresseerd is in de geschiedenis van Schagen kent natuurlijk wel een aantal namen, zoals Pronk, Tavenier, Rogh- man, Cornelis Bok, Jan Koning. Maar iets van een inventarisa tie van afbeeldingen en schilderijen van Schagen bestaat er niet - en al helemaal niet van de meer hedendaagse kunstenaars. Vandaar de oproep die u in deze Kakelepost tegenkomt... en die we van harte ondersteunen! Daarnaast vindt u een kort artikel over de revue van Jan Buisman met de onherroepelijke oproep om foto's, knipsels en... weder waardigheden, belevenissen en anekdotes. Hoe meer er boven tafel komt, hoe interessanter en boeiender het verhaal kan worden. Vooral foto's zijn schaars. We doen verwoede pogingen om oude geluidsopnamen te pakken te krij gen. Na de Tweede Wereldoorlog is Jan Buisman met zijn 'Nes- semer Boeren Cabaret'een aantal keren op de radio geweest, maar ook voor de oorlog, in de jaren dertig is een revue opge nomen en via de toenmalige Phohi naar het toenmalige Indië uitgezonden. Die zoektocht heeft tot op heden nog niets opge leverd, maar wie weet... U ziet, er is van alles aan de gang. En als u actief mee wilt doen? Uw Historische Vereniging Scha gen e.o. kan nog wel een paar mensen gebruiken. Veel leesplezier! Fred Timmer Schagen en de oorlog van 1799 pagina 2 Correcties en aan vullingen op het vorige nummer pagina 2 Bakstenen uit Schagen Lijnhoven pagina 3 pagina 10 Slecht volk met kwade plannen; de inbraak van 1808 pagina 12 Schagen in schilderijen en prenten pagina 14 Cabaret Jan Buisman jr. pagina 15 Het bestuur nodigt u uit uoor de jaarvergadering die zal worden gehouden op donderdag 22 april 2004 in 'De Groenling' Johan Vermeerstraat 1 te Schagen. Aanuang 20.00 uur. De jaarstukken uindt u als bijlage van dit nummer. Na de pauze zal de heer Diederik Aten een lezing houden ouer de Brits- Russische invasie in Noord-Holland in 1799. De boerderij van Dolf en José Volten pagina 16 Een asbak pagina 19 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg: een onderbroek pagina 20 Cornelis Bok en De Torens pagina 21 1

Kakelepost - Schagen | 2004 | | pagina 3