De boerderij van Dolf en José Volten Molenweg 6 in Sehagen De tweede zoon heette Hendrik en werd op 24-4-1842 geboren. Ook Hendrik was een echte ambachte lijke slager en worstmaker, gezien de advertentie uit de Schager Courant uit de tijd dat hij nog op de Bierkade woonde. Hendrik's boerderijtje, aan de Molenweg was iets groter dan dat op de Bierkade. Aan de Molenwegwas op de "lange regel" plaats voor zes runderen met aan het einde van de stal nog een hok voor enkele varkens. Op de z.g. "korte regel", die keuken werd genoemd, kon worden geslacht en net als in iedere boerderij was daar een stookgelegenheid met een schoorsteen om worst te kunnen koken en spek en ham te kunnen roken. Vooraan op de "lange regel" was een kamertje met drie kasten. In de woonka mer met haardplaats waren drie bedste den getimmerd, waarvan er een zich bin nen het vierkant bevond. J.N. de Wit De 'boerderij' vam de familie Volten aan de Molenweg. Hendrik Ploeger kocht, van het bestuur van de gezamenlijke Gereformeerde en Rooms katholieke armen van Sehagen, een stuitje land aan de Molenweg. In 1876 liet hij hier een kleine boerderij bouwen. Dat Hendrik, van beroep slager, hier niet ging boeren maar slachten blijkt uit de omvang van de boerderij. Behalve het flinke erf, was er verder geen enkel stuk land bij de stolp. Hendrik had het slagersvak geleerd van zijn vader, vleeshouwer Klaas Ploeger, die een soortgelijk boerderijtje had laten bouwen aan de Bierkade, (nu wed. v. Klaas Schoehuis). Klaas Ploeger, afkomstig uit Abbekerk was op 32 jarige leeftijd als weduwnaar van Antje Dekker op 21-5-1835 getrouwd met Antje Hillebrand uit de Zijpe. Zij kre gen samen twee zonen. Aldertwerd geboren op 17-4-1838 en is een voorouder van Klaas Ploeger, die nu nog een slagerij annex worstmake rij heeftop de hoek van 't Noord en het Rapenpad. Dec zich Hen paai Lanj gesl 188, de B ann< mee mer aan eige behi renr van Mol Der boei ena hadi over altiji ken; Gra; boei scht gekc verh Op doo; drik rij tc bete een 4001 gen; Vers ben bew latei Emr mer wen deH in h; nieu waai (hui

Kakelepost - Schagen | 2004 | | pagina 18