C; Erna van Mondfrans Olieverf 'Plantsoen te Schagen' Historische prenten en schilderijen. Rei zende artiesten, zoals Cornelis Pronk, Tavenier, Schijnvoet, Roghmans enz., hebben het Schagen van de 17e en 18e eeuw vastgelegd in gravures en tekenin gen. Onder andere de schilders Cornelis Bok en Jan Koning deden dit in olieverf en aquarel. Veel werken zijn bekend maar het vermoeden bestaat dat er nog veel meer nu nog onbekende kunstenaars en werken zijn. Oproep Daarom stelt de projectgroep van Rota ry die deze tentoonstelling voorbereid de reacties van bezitters van dergelijke werken en lof mensen die weten waar deze zich bevinden, zeer op prijs. Aan de bezitters zal worden gevraagd of zij deze werken gedurende de tentoonstelling in bruikleen willen geven. Voor een adequa te verzekering zal worden gezorgd. Rotary Schagen viert 45 jarig bestaan. In het kader van het 9e lustrum heeft de Rotary het plan opgevat een tentoonstelling te organiseren van schilderijen en prenten die Schagen tot onderwerp hebben. De opbrengst van deze tentoonstelling en de daaraan gekoppelde evenementen, zoals de verkoop van schilderijen en prenten, zal ten goede komen aan verenigingen en clubs die zich bezig houden met de geschiedenis en archeologie van Schagen en omgeving. U kunt telefonisch reageren bij Dick de Best, 0224 - 213249 ofPeter Hoogerdijk 0224 - 213329 of een e-mail zenden aan hoogerdiik(o)wxs.nl Hedendaagse kunstwerken De blik wordt echter niet alleen op het verleden gericht. Een aantal hedendaagse kunstenaars is of zal worden uitgenodigd om hun visie op Schagen te vereeuwigen. Deze kunstwerken zullen verkocht wor den ten bate van het goede doel. Inventarisatie Alle aangeboden werken van beteke nis zullen digitaal worden vastgelegd en beschreven in een tentoonstellingsca talogus. Zo zal een document tot stand komen dat een beeld geeft van Schagen zoals het was en is geworden. Deze unie ke catalogus zal in een beperkte oplage te koop worden aangeboden. 14

Kakelepost - Schagen | 2004 | | pagina 16