2003, het jaar van de boerderij Stolpen telling vaar men we nog m. irbereid voor Iegelijk oor nieuwe F. van Zwam :ntatiemap n of meer tandigaan een uiterst heid is. ;cretaris. rder zullen evens over ;baar komen. n op nl. üg an Het jaar 2003 is, mede door een initiatief van de Boerderijenstichting Noord- Holland, uitgeroepen tot het jaar van de boerderij. Het doel is de stolpboerderijen te helpen behouden en meer onder de aandacht te brengen van het publiek. Dit gebeurt door het houden van lezingen, de presentatie van fietsroutes en verschillende exposities. Op 10 mei zijn in Schagen, naar aanleiding van de landelijke fietsdag, verschillende fietsroutes gepresenteerd. Het zijn routes die leiden naar museumboerderijen op Wieringen en in Callantsoog, Hoogwoud en Medemblik. Zo zijn er dit jaar vele activiteiten in geheel Noord-Holland. Informatie hierover is te verkrijgen bij de musea, de historische verenigingen en natuurlijk de Boerderijenstichting, Schapenlaan 20,1862 PW Bergen. 072 - 5816887 of de website www.boerderijenstichting.nl Inventarisatie van de stolpboerderijen Bovengenoemde stichting heeft om een antwoord te kunnen geven op de vraag, hoeveel stolpen er nog zijn, een belangrijk initiatief genomen. De ongeveer 100 historische verenigingen in Noord-Holland zijn aangeschreven met het verzoek de boerderijen in hun gemeente te tellen, te fotograferen en per boerderij een informatieformulier in te vullen. Het formulier verschaft gegevens over de eigenaren/bewoners, de locatie van de boerderij, het gebruik, de bouwkundige staat en verdere bijzonderheden. Dit enorme project, waarvoor een kleine 200 vrijwilligers op pad zijn gegaan, is J.N. de Wit Op 9 mei j.l. werd de eerste paal geslagen voor het nieuwbouwplan op de plaats van de Noord Hoeve op de hoek Nes/Noord.

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 5