kon worden, an de huizen en neer ruimte, ijkheden, Jet grootste Bij de bouw t dat de :n de vloer nderen niet id door het ters was dat de kwaliteit oten die los te De ramen de huidige van de gaten elwerk was te gebruiken ir betonplaten as echter niet eld de vlakken Dmdat bij de bouw van het raadhuis aan de Markt de kunstenares Rie Kooijman de wandversiering in de trouwzaal en bij de trappen verzorgde, heb ik haar gevraagd om hier een ontwerp voor te maken. Dat wilde ze wel, maar de gangbare stripfiguren waren in verband met auteursrechten niet zomaar te gebruiken. Na wat over en weer praten zijn er allerlei dierafbeeldingen naar voren gekomen en goedgekeurd. Mevr. Kooijman heeft die figuren op ware grootte getekend. De gemeente timmerman C. Joon heeft die modellen in spaanderplaat uitgezaagd. Betonfabriek Sterk in Alkmaar heeft ze in de platen gestort. Bij iedere plaat zijn aan de zijkant 2 koperen doken ingestort voor de bevestiging in de muren. Na het verwijderen van de mallen heeft mevr. Kooijman met speciale betonverf alle dieren ingeschilderd. De kanten klare platen werden naar Schagen gebracht en door aannemer De Koning uit Spanbroek in de muren aangebracht. Boven de toegangsdeur is een klein plaatje aangebracht met wat ranken er in en aan de rechterkant een paar wiskundige figuren - driehoek, cirkel en vierkant - in een rozet en aan de linkerkant, eveneens in een rozet, twee bouwkundige emblemen, een passer en een winkelhaak. Verder is in de plaat aan de noordgevel eer gedaan aan mevr. Rie Kooijman door de Ren K met jaartal 1964 in te storten. We hebben in de school op zolder 2 bussen met betonverf gezet om de platen over te schilderen na verloop van tijd. Of dat ooit gebeurd is weet ik niet." 1964 Op het tableau aan de noordgevel staan de initialen van Rie Kooijman en het jaartal 1964. 5

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 7