Museumboerderij Vreeburg in 2003 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg :n persoon en ort van moeten meld u dan! i I teeft subsidie *van een websi- 'ingen in de it project is storisch Per- Ie luchten te nisbank-nh.nl. >peld aan de iet Rijksarchief bank-nh.nl en sea en erfgoed- lerd historische ld is in de Ge- nepage meteen ikbaardie door 'beheert moet ;n specifieke sopverschillen- steuning i die samen en ijks bestuur het willen nemen. moderne com- kuntu mee gemaakt wordt Naar schatting r maand. retaris. Na een heel succesvol seizoen 2002, waarin we 6700 bezoekers mochten verwelkomen, staat nu alweer het nieuwe seizoen 2003 voor de deur. Na de sluiting eind oktober vorig jaar lag het museum er wat verstilt bij en het leek alsof het in winterslaap was gegaan. Maar schijn bedriegt! Binnen gonsde het van aller lei activiteiten. De tentoonstellingen moesten worden afgebro ken en de in bruikleen gegeven voorwerpen, waaronder de mooie poppenhuizen, aan de rechtmatige eigenaars worden teruggegeven! Na een korte winterstop zijn verschillende medewerkers weer enthousiast aan het werk gegaan. Naar aanleiding van het 50-jarigjubileum dit jaar van de stichting Westfriese Folklore heeft de stichting ons benaderdof het niet een goede gelegenheid zou zijn om dit jaar een expositie te organiseren, die op dit feit betrek king heeft. Dit leek ons een goed idee. In samenspraak met de stichting is onze ten- toonstellingsgroep druk bezig in de expositie ruimte de tentoonstelling 'Westfriese Folklo re' in te richten. Het belooft weer iets heel leuks te worden. Omdat het jaar 2003 is uitgeroepen tot het jaar van de boerderij wordt in de vitrinekamer en de andere vertrekken beneden een exposi tie 'Boerengoed' samengesteld. Een deel van de kleding die door ruimtegebrek achter gesloten deuren was opgeborgen wordt nu getoond: japonnen, mantels, capes, hoeden, handschoenen, doopjurken en mutsjes. Tevens wordt aandacht geschonken aan werkkleding en ondergoed. Ook deze expositie wordt weer iets speciaals. Begin april doet Vreeburg ook weer mee aan het 'Rondje Cultuur' voor leerlingen van de 3e klas van het voortgezet onderwijs. Door middel van workshops kunnen de jongelui dan op een leuke manier kennismaken met de diverse aspecten van cultuur. Naast Vreeburg nemen hieraan ook de Historische Vereni ging, de Muziekschool, de Openbare Biblio theek en het Scagontheater deel. Tien dagen lang passeren 100 leerlingen per dag de revue. Vorig jaar was dit een groot suc ces. De officiële opening van het museum is op donderdag 10 april en vanaf vrijdag 11 april gaan de deuren open voor het publiek en is iedereen weer van harte welkom Vreeburg te bezoeken. De openingstijden zijn: woensdag t/m zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Mocht u met een groep willen komen, ook buiten de gewone openingstijden, belt u dan even voor een afspraak en wij zorgen vooreen rondleiding. De toegangsprijs is ook dit jaar niet verhoogd en bedraagt€ 1,60 voor volwas senen en 1,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. De allerkleinsten mogen gratis naar binnen. Wij hopen dat uw nieuwsgierigheid is gewekt en dat u het museum binnenkort en bezoek zult brengen. We verzekeren u dat het zeer de moeite waard is. Elly Boon van Ostade - van Lent Deze nieuwe rubriek zal verzorgd gaan worden door Gerard Koel, een van de vele actieve medewerkers van Museum boerderij Vreeburg. Met een plaatje en een praatje zal hij ons in de volgende nummers van De Kakelepost op de hoogte brengen van interessante objecten uit de collectie van dit fraaie museum. Een West-Friese zomerjapon Op bijgaande foto, gemaakt door Bert Siezen, ziet u een katoenen zomerjapon van omstreeks 1900. De japon heeft een lichtgrijze kleur en is versierd met machinale broderie. Het kledingstuk bestaat uitrok en bovenlijfje en heeft een ceintuur van dezelfde stof. De japon is gedragen door Neeltje lA/it- Pool en is twee jaar geleden aan ons geschonken door haar kleindochters mevr. Gre Schenk uitSchagen en hoorzusters. Naast ander 'Boerengoed' is deze zomerjapon het komend seizoen te bewonderen in Museumboerderij Vreeburg. 3

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 5