Van de voorzitter z Schagen e.o. Schagen Pijper Eichhorn 3. Kuijper 0224) 215473 l.J.M. van de Pol j Timmer Timmer <T.J. GroofF -j' De ontwikkelingen rond het voormalige gemeentehuis aan de Markt houden de gemoederen behoorlijk bezig, zeker nu er vanuit de politiek een voorzet is gedaan. Krijgt Schagen dan toch een heuse cultuur tempel in het hart van de stad? Ik probeer het me voor te stellen... Misschien helmaal zo'n gekke keuze nog niet. Het plan voor een nieuw centrum voor natuur en historie is voor wat betreft de locatie van de huidige Groenling van de baan. De initiatiefgroep 'Nieuwe Nes' heeft echter een nieuwe locatie aangemeld bij het gemeentebestuur: in het Acacia-park ter hoogte van de vijver. Op die manier blijft de centrale ligging gehandhaafd, in de buurt van de scholen en De Bron en Magnushof. We wachten de reacties af. Het voorjaar breekt intussen duidelijk aan; het zomerseizoen staat voor de deur. Net als vorig jaar doet de Historische Vereniging weer mee aan het Rondje Schagen voor de middelbare scholen. Ook worden de donderdagse stadswandelingen weer gehouden. Opvallend is bovendien dat er steeds meer vraag is naar groepsstads- wandelingen. We proberen zoveel mogelijk aan die vraag te voldoen. Als u... actief bezig wilt zijn met de geschiedenis van Schagen. uzelfwel als stadswandelgids bezig ziet... goede, uitvoerbare ideeën hebt... of een goed verhaal of interessante informatie hebt... Meld u dan! Veel leesplezier! Wordt dit nu de nieuwe Schager cultuurtempel? Inhoud Uitnodiging voor de jaarvergadering Wie doet er mee? pagina 2 pagina 3 De school in de Buiskoolstraat pagina 4 De Holen der Menschen, woonomstandigheden in Schagen en Barsingerhorn in de negentiende eeuw - deel 2 (slot) pagina 8 Militaire muziek in de Tweede Wereldoorlog in Schagen e.o. pagina 14 Museumboerderij Vreeburg in 2003 pagina 18 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg pagina 19 Verslag jaarvergadering 2002 pagina 20 Financieel overzicht en bestuursverkiezing pagina 21 Verslag van de secretaris over 2002 pagina 22 Cornelis Bok - De Torens pagina 23

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 3