Verslag van de secretaris over het jaar 2002 Het dagelijks en alge meen bestuur kwam in het afgelopen jaar tien maal bijeen. De vergaderingen werden gehouden in ons verenigingsge bouw 'De Groenling', Johan Vermeerstr. 1. Het bestuur is als volgt samengesteld: F. Timmer, voorzitter H.P. de Boer, penningmeester en vice-voorzitter HJ. Hogervorst, secretaris vacant: 2e secretaris A. Severijn, notulist RJ.M. v.d. Pol, 2e penningmeester NJ. Grooff, lid A. Pijper, lid F. v. Zwam, lid A.W.J. Veldman, lid (benoemd tijdens de jaarvergadering van 11 april 2002) De Kakelepost Dankzij de inzet van een groot aantal leden werd het verenigingsblad 3 maal bij u thuis bezorgd. De redactie van de Kakelepost zou het zeer op prijs stellen als ook de leden onderwerpen zou den willen/kunnen inbrengen. Lezingen Onder grote belangstelling (ruim 80 leden) hield dhr. L. Bregman op 7 maart 2002 een dia lezing over de Westfriese Omringdijk. Op 11 april 2002 een lezing met beamer over de herbouwde boerderijen van Piet de Boer (Nes) en van Wijnker (aan de rand van de Witte Paal). De film over de treinbeschieting in de 2e Wereld oorlog werd vertoond aan 50 leden op 21 november 2002. Aktiviteiten van het bestuur Twee bestuursleden hebben op 12 februari 2002 de regiobijeenkomst van het Museaal Histo risch Perspectiefbijgewoond. In de weken 15 en 16 (8 t/m ig april '02) hebben bestuursleden van onze vereniging actief mee gewerkt aan 'Rondje Cultuur'. Aan dit project voor leerlingen van het voortge zet onderwijs werd samengewerkt met museum Vreeburg, het Scagon theater, de Pop- school Schagen, de Openbare Bibliotheek, Triade uit Den Helder en het Museaal Histo risch Perspectief. Bijna 800 leerlingen van de GSG, de Hendrik Mol school en van het Clusius College hebben hieraan meegedaan. Het pro gramma dat onze vereniging verzorgde bestond uit: ontvangst van de groep (5 per dag) met een inleiding wat onze vereniging doet. Daarna een uiüeg over de opdracht die ze in kleine groepjes - op straat - moesten doen, namelijk 4 foto's met een polaroid camera maken van een oud en nieuw gebouw maken die van het groepje mocht blijven staan of die juist zo snel mogelijk gesloopt mogen worden Bij terugkomst werden de bevindingen van de groepjes aan de mede leerlingen getoond en de reden (en) vermeld van het waarom blijven staan of slopen. Een bestuurslid had zitting een de stuurgroep Beeldkwaliteitsplan van de gemeente Schagen. Het eindrapport is inmiddels aangeboden aan het Gemeentebestuur. Op 26 april '02 hebben we een fototentoon stelling verzorgd bij de open dag van de Woon- Compagnie tijdens de opening van hun gebouw aan het Laanplein 3. Op 9 september '02 verzorgde onze vereniging de presentatie 'herbouw van een stolp' in de 20 bibliotheek ter gelegenheid van de opening van de 'week van het leren'. Tijdens de Open Monumentendag op 14 sep tember '02 heeft onze vereniging een foto tentoonstelling ingericht in de ridderzaal van het nieuwe slot. De onderwerpen waren De Bierkade, Markt en de messenindustrie. Op 22 september '02 verzorgde onze vereni ging rondritjes met de paardentram tijdens de autoloze zondag Nieuwe Nes De aktiviteiten rond de bouw van een nieuw gebouw 'Nieuwe Nes' hebben weinig voortgang gebracht in 2002. In juli van dit jaar heeft de Gemeente een gesprek georganiseerd met de buurtbewoners. Deze waren niet enthousiast. Zeker niet over de kinderboerderij. Via de Kakelepost wordt u op de hoogte gehou den van de voortgang. Stadswandeling Tijdens de 10 Westfriese donderdagen verzorgde onze vereniging weer de stadswandeling vanaf de pomp op de Markt. De belangstelling was wisselend. Daarnaast wordt steeds meer gevraagd om een stadswandeling te organiseren voor groepen van bedrijven, particulieren bij een verjaardag of een jubileum en instellingen. Zo werden er o.a. 4 groepen van de ANWB, 2 groepen van de Stich ting Welzijn Ouderen Den Helder, 2 groepen van het Medisch Centrum Alkmaar rondgeleid. (Het bestuur doet met klem een oproep aan de leden om zich op te geven om opgeleid te worden tot gids. Daarnaast is een vrijwilliger van harte welkom voor 'coördinator stadswandeling'. Voor beide taken is informatie in te winnen bij onze secretaris, tel. 213165). Verenigingsruimte M.i.v. 1 maart 2002 is onze vereniging ingetrok ken in de De Groenling aan de Johan Vermeer straat 1 te Schagen. We hebben daar een goede, verwarmde archiefruimte. Daarnaast een verga derruimte en ruimte voor de lezingen. De archiefruimte kwam goed van pas. Veel archiefmateriaal van de Gemeente hebben wij gekregen door de verhuizing van het gemeente archief naar het Regionaal Archief te Alkmaar. Zo staan er nu bijvoorbeeld 146 boeken van het Pro vinciaal Blad van Noord Holland over de jaren 1828 t/m 1973 in ons archief. Voor een afspraak om ons archief te bezoeken kunt u contact opne men met onze secretaris, tel 213165.

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 22