Verslag van de jaarvergadering 2002 van de Historische Vereniging Schagen e.o., gehouden op 11 april 2002 in 'De Groenling' te Schagen. Aanwezig: het voltallige bestuur en 52 overige leden. 01. Opening. De voorzitter opent om 20.08 de vergade ring, die dit jaar voor het eerst in 'De Groen ling' wordt gehouden. 02. Mededelingen. Zondag, 14 april vindt de opening van de fotocollage van Niestadt in Schagerbrug plaats. Daarna is de tentoonstelling te zien op woensdagen en zondagen van 13.00 tot 17.00 uur. De voorzitter deelt mede dat deze en vol gende week de leerlingen van de derde klas van de scholengemeenschap deelnemen aan het Rondje Cultuur. De Historische Vereni ging participeert daar ook in. Groepjes leer lingen speuren, gewapend meteen polaroid camera naar bouwwerken die zij mooi dan wel lelijk vinden en behouden dan wel gesloopt mogen worden. onze vereniging zoekt enkele coördina toren voor de rondleidingen die tijdens de West Friese Markten worden gehouden. 03. Het verslag van de jaarvergadering gehouden op 29 april 2001, wordt ongewijzigd vastgesteld. 04. Over het jaarverslag van de secretaris worden geen vragen gesteld. 05. Het financieel overzicht van het jaar 2001 wordt aan de orde gesteld. De penning meester geeft enige toelichting en wijst op een enkele drukfout in zowel het financieel overzicht, de balans als de begroting. 06. De begroting roept geen vragen op en wordt vastgesteld. 07. Boekencontrole. De heer Dinkla heeft met mevrouw Van Zandwijk de boeken gecontroleerd "De administratie geeft een getrouw beeld", zegt de heer Dinkla. De kascommissie heeft de penningmeester wel enkele adviezen gegeven. Zij raadt het bestuur aan de pen ningmeester decharge te verlenen. 08. De voorzitter bedankt de kascommissie waarvan mevrouw Van Zandwijk aftreedt. Als reservelid wordt de heer Beemster benoemd. De commissie bestaat nu uit de heren Dinkla en Tijssen. 09. Ingevolge artikel 7 van de statuten treedt het gehele bestuur tijdens de jaar vergadering af, maar de leden zijn terstond herkiesbaar. Alle leden hebben zich herkies baar gesteld en worden door de vergadering in functie herkozen. De heer Anton (Ton) Veldman neemt vanaf mei 2001 deel aan de bestuursvergaderingen. Voorgesteld wordt hem als formeel lid van het bestuur te benoemen, hetgeen geschiedt, waarmee het bestuur weer uit negen leden bestaat. 10. Rondvraag. Is er iets bekend over de bouwplannen van De Nieuwe Nes (Groenling)? Neen. Het lijkt er op dat het gemeentebestuur een besluit neemt als het nieuwe college benoemd is. Een der leden vraagt naar de voornaam van het nieuwe bestuurslid. 11. Sluiting. Om 20.24 uur sluit de voorzitter de vergadering. 18

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 20