Reacties van lezers Vervolg 'De ridderzaal van het oude Slot Schagen' We houden daarbij de volgorde van de opsommingen aan (zie tabel i). We zullen ons in het vervolg van dit verhaal beperken tot de sael, in beschrijvingen van andere kastelen ook wel de ridderzaal genoemd. De beide zeventiende-eeuwse inventarissen geven absoluut niet de indruk dat de ridderzaal nog dagelijks in gebruik was als woonvertrek. Beide lijsten noemen de zaal als opslagplaats van het wapenarsenaal; de oudste lijst noemt alle wapens bij naam, de lijst uit 1672 spreekt van 'het geweer' en geeft dan als toelichting 'te weten musquette, spieshen en hellehaerden' zonder aantallen te noemen. Het is interessant om te zien waaruit in 1658 dc bewapening van het kasteel bestond: 'acht musquetten, twee groote roers, drie vier roers, twee pistolen, een voerboog, acht cruijthorens, vier oude hellebaerden, ses witte ende swarte brasilion piecken, een oostindisch swaert,een rappier'. Er staan nog wel meubelen in de suel, echter veel minder dan in de andere vertrekken. Net als in de andere vertrekken hangen er schilderijen en kaarten aan de wand. De lijst hetreffende de sael is in 1658 overigens drie maal zo lang als in 1672. De Kakelepost wordt goed gelezen en er zijn danook verschillende reacties op de vorige afleveringen binnengekomen. De foto van de erepoort De heer P.T. Klant meent in de figuur geheel rechts de heer H.H. Schene te herkennen. Van de 14 personen op deze foto zijn er nu negen bekend. De initialen K en R op het pand van Kruidvat Op deze vraag zijn een achttal reacties gekomen. We weten het nu zeker, de K staat voor Klaas en de R voor zijn achternaam Rol. In dit pand hebben drie generaties van het geslacht Rol een banketbakkerij gehad. Het begon met Klaas Rol die op deze plaats omstreeks 1910 een nieuw pand liet bouwen. De zaak werd later voortgezet door zijn zoon Cor, die weer opgevolgd werd door zijn zoon Klaas. Houthandel Krimp, later Oudshoorn BV De heer P.T. Klant uit Petten reageerde op het artikel met een stukje over houthandel Krimp dat u op pagina 19 in dit nummer kunt lezen. 8

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 10