üpiv v- simis blij dat alles lank voor alle /erden heel gegeven door zusters een erlijke verbete en kan nu weer ers. Op 13 vanbedden :n. iren voordat ijskast moest n. Datgebeur- rlijk voordeel .talles meer den. Omdat de varen kon de worden geno de keuken en itnuveeletens- vorden. Toch Ie keuken in was ook zo lein vleesmo- malen moest de inmaak hine. Moeder venverdieping iar een wc voor ir elkaar geko- htkokererin ortbak met tember was in rsus van drie :s geweest rs.Op30sep- ïferentie naar e moeders uit ;ze conferen- ts in de maand se mooie cellen 1 de mangelka- tekort als er nu dus ook eeft ze in ig geverfd. Zo kosten ze ook niet zoveel. De strijkkamer is nu ook afgezet met board en dus veel warmer. De deur kan nu ook afgesloten worden. De mannenzaal heeft ook een grote beurt gehad. Er is nu een nieuwe kast, nieuw zeil, nieuwe meubelen en er zijn nieuwe gordijnen opge hangen. Onze zuster Casparine is in november 1960 naar de Hemel gegaan en zr. Cordula en Efrim in december naar Moergestel vanwege hun hoge leeftijd. In oktober heeft zr. Martina haar gouden feestgevierd. Van de familie heb ben we toen een mooie godslamp gekregen die in de kapel geplaatst is. Voor onze heren hebben we nu ook een bil jartzaal (in de vorige VGLO school) waar veel gebruik van wordt gemaakt. De ijzeren bed den en de witte gordijnen op de vrouwen slaapzaal zijn vervangen. Er zijn nu mooie ledikanten en er hangen schone gordijnen. Hare Majesteit bezoekt Sehagen Op 11 juli 1961 heeft H.M. Koningin Juliana ons mooie plaatsje Sehagen bezocht. HM kwam uit de richting Kolhorn naar Sehagen. De plaats was in rep en roer want H.M. zou even stoppen bij huize Maria Boodschap. Onze oude bejaarde dame, Mevr. Vlaming- Keet zou haar een cadeau aanbieden, een prachtig opgemaakte taart met in het midden een kroon van vruchten. Onze oude mensen stonden bijna allemaal op het trottoir toen de auto's kwamen. H.M. was wel verrast met het cadeau en dankte dan ook hartelijk. Er zijn toen verschillende foto's gemaakt, 's Middags ging zij naar 't nieuwe raadhuis om vanaf het bordes de WestFriese dansers te bewonderen. De laatste jaren Hier eindigt het derde deel van de door de zusters geschreven kroniek. Alle inspannin gen om Maria Boodschap aan te passen aan de eisen van de tijd bleken onvoldoende. De opkomende welvaart maakte dat er steeds hogere eisen werden gesteld aan de huisves ting van ouderen. Het oude gebouw had zijn diensten bewezen en was ten dode gedoemd. In 1967 werd werd nog gevierd dat de zusters honderd jaar in Sehagen werkzaam waren. Zij S£b' waren al die jaren van grote betekenis geweest voor de opvoeding en de verzorging van de Schager bevolking, maar nu raakte hun rol uitgespeeld. Maria Boodschap moest haar plaats afstaan aan Stoffelhof (later Christoffelhof) - inmiddels al weer afgebro ken - en de zusters zouden hun plaats inrui men voor goed opgeleide betaalde leken. In juli 1968 verhuisden de bejaarden naar hun nieuwe onderkomen aan de Beethovenlaan en in november betrokken de zusters een dubbel woonhuis aan de Frans Halsstraat. Het oude gebouw werd in 1976 door de gemeente Sehagen gekocht en spoedig daar na gesloopt. Begin november van dat jaar was Maria Boodschap voorgoed verdwenen. De beginjaren De originele kroniek is opgeschrevn in drie schoolschriften. In De Kakelepost van juni 1999 zijn we begonnen met de publicatie van het derde deel (1940-1961). De geschiedenis van de voorgaande 70 jaren zal in de volgende nummers van De Kakelepost gepubliceerd worden. 11 juli 1961 Bezoek van koningin Juliana aan Sehagen wordt vervolgd 19

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 21