stus zou het erkte ijverig ig was het glas glas Vloeder was er ekvan mijn- maakt van het lal. weer voor tot eind eest. Ook dagje op nardo was de Op 27 juli zijn stus, juist op De vakantie tt metuit- ,n, knutselda- inwendige vijf weken In september naar school. en de kleu- iwe leerlingen tar school eder weer zijn ieder het sein tor niet meer ijd later rkachel zijn, n de centrale De stellatie /eer overwaai- voorwaar rons moeder les weer goed eije. Zij had iwege de vele /erom er nu naken. Er eten de bin- kamers wer- Jer keurig in ;r wordt nu 1 kleine door Alkemade. Daarna kregen nog meer kamers zo'n goede beurt. Ook de kleinere kamertjes op de 2e verdieping van de mannen werden onderhanden genomen. Daarna de kamertjes van de dames III op zolder. De mensen waren blij en dankbaar. Op 14 mei ging mevrouw Groot naar de hemel en daar haar kamers al vele jaren geen verf- beurt hadden gehad kregen ze nu een extra beurt. Zit- en slaapkamer werden geverfd en gesausd en keurig in orde gemaakt. Omdat de familie Schoen het beneden niet zo erg naar zijn zin had, mocht ze verhuizen naar de zit kamer van mevrouw Groot. Ze waren hier zeer mee in hun schik. Het slaapkamertje kregen ze echter niet, dat was voor een ander doel bestemd. Dit werd voor de oudere zusters. Die konden daarom tien uur samen recreëren of wat rusten. De drie Gouden Bruiden waren hier erg blij mee. De kast werd ingevuld met alles wat er nodig was, handdoeken enz. Er werden keurige gordijnen opgehangen en er kwam een opklapbed dat ook kan dienen voor een logee of een zieke. Wie er het eerste op kwam om verder van een ziekte te genezen was zr. Martina. Op 30 mei was zij naar Hoorn gegaan voor een operatie en op 19 juni kwam zij terug. Zij moest nog drie weken rusten op het mooie kamertje. Moeder ernstig ziek Ons moeder heeft in juni retraite gehouden in Tilburg vanwaar zij terug kwam met dikke knieën. Zij moest toen een paar weken rust houden. Zij ging echter maar door en had het bestuur gevraagd de ramen en duren aan de buitenkant te schilderen. Alles was verveloos en begon hier en daar te rotten. Na overleg met de heren en schilder Meereboer werd het huis in de grondverf gezet. De antieke schilderijen in de voorgang zijn verdwenen en er hangen nu mooie gezellige platen. Het volgende plan van moeder was de aanschaf van een grote ijskast. In augustus kwam de retraite en de vakantie die we heel gezellig hebben doorgebracht. Met onze mensen zijn we naar Artis in Amsterdam geweest. De zusters gingen naar Heiloo of hebben thuis gezellig vakantie gehouden. Met september gingen de schoolzusters weer blij naar school, alleen zr. Martina niet meer. Zij had al twee keer verlenging gehad van het moederhuis en het ministerie omdat zij nog flink voor school was en haar krachten het toelieten. Nu op 69 jarige leeftijd moest zij er afstand van doen; met een blij hart begon zij een nieuwe levenstaak. In het begin van oktober was moeder niet zo erg goed. Het eten smaakte niet meer zo goed en zij was 's morgens erg lusteloos. Ze zei dat ze last had van gal. Op 10 oktober begon moe der een weinig te braken en de volgende dag nog meer. De dokter die was geroepen zei dat het buikgriep was en moeder moest op bed blijven en alleen maar rijstewater drinken. Op maandag was haar toestand nog steeds het zelfde maar de dokter bleef zeggen dat het met rust wel in orde zou komen. In de nacht van 13 op 14 oktober kreeg moeder hevige pij nen en moest zelf eerst het bed uit om iemand te roepen. Wat waren we er gauw bij! Dadelijk werd de dokter gebeld die haar direct naar het ziekenhuis in Hoorn stuurde. We hebben toen Sint Jan opgebeld en met een ziekenwagen Een gezellig hoekje in de vernieuwde herenzaal. 17

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 19