want de oude kast was erg vochtig. Ook alle deuren hebben een fijne kleur gekregen. Op 13 april konden we zeggen: 'Ziezo alle man volk eruit. Nu zijn wij daar weerde baas!' Er werd nu hard geschrobd en gezeemd want de vloer moest ook licht van kleur worden en alle boenwas moest er dus af. Van Korstjens had den we nieuwe gordijnen gekocht wat hard nodig was. Alles was op zaterdag 20 april geheel klaar en we brachten blij en tevreden ons huisraad weer naar beneden in de nieuwe refter en recreatiezaal. Moeder was ook erg blij dat alles zo netjes in orde was. Het raam in de refter Maar nu nog het raam in de refter, dat zou een aardig centje kosten 'Maar wie zou dat beta len, zoete lieve Gerritje?' Moeder wist echter raad. Sint Jozefwerd ervoor gespannen en al onze inwonenden en de familie van de zusters zouden helpen. Zo ging het, dan weer vijf gul den, dan weer tien of 25 gulden. Telkens zei moeder: 'Zusters, al weer een gift voor het raam. St. Jozef zorgt goed voorons'. Maarwat voorvoorstelling moet er in? Moeder had zo graag Maria en Jozef er in, dus werd er een plaat gezocht met een mooie afbeelding. Moeder had het wapen van de congregatie laten zien aan de heren, maar daar was onze St. Jozef niet bij, en St. Jozef zorg zou toch zo mooi zijn en ook de jaartallen 1867-1957. Met veel overleg en zorg van moeder en de heren zou het voor elkaar komen. De heer Balendong, glazenier in Haarlem, en de heer Blank zouden een tekening maken. Na een poosje kwam er een tekening die ten zeerste aan de verwachtingen beantwoordde. Een mooie Maria met 'n kindje op haar arm dat de wereldbol draagt. Zij draagt een plech tig afhangend kleed. Jozef daarnaast, draagt een fruitmand en beschermt met zijn andere hand een klooster. Er naast staat: 'St. Jozef zorg voor ons'. Zijn voeten rusten op een rij tegels; zijn gezicht en houding zijn echt mooi. Boven Maria en Jozef staan zes glinsterende sterren en naast Maria een mooie lelietak met de spreuk 'Liefde zonder eigenliefde', en eronder '1867 - 5 Aug. 1957'. Het zou gemaakt worden van gezandstraald glas en dus ondoorzichtig zijn. In augustus zou het ldaar zijn. De heer Balendong werkte ijverig door, en boven onze verwachting was het glas in juni al klaar. De 21e juni is het glas geplaatst en het was erg mooi. Moeder was er erg mee in haar schik. Op verzoek van mijn heer pastoor werden er foto's gemaakt van het raam, de refter en de recreatiezaal. Familiebezoek In juli kwamen de eerste logees weer voor familiebezoek. Dit ging zo door tot eind augustus. Er zijn 21 zusters geweest. Ook onze zusters zijn allen weer een dagje op familiebezoek geweest. Zr. Meinardo was de eerste en zr. Cordula de laatste. Op 27 juli zijn we in retraite gegaan tot 5 augustus, juist op de dag van ons 90-jarig bestaan. De vakantie hebben we gezellig doorgebracht met uit gaan, visite ontvangen, wandelen, knutselda- gen, gezellig bij elkaar zijn en de inwendige mens eens goed versterken. De vijf weken waren weer veel te vlug voorbij. In september gingen we weer blij en dankbaar naar school. Op de VGLO, de modevakschool en de kleu terschool was het druk met nieuwe leerlingen die ook blij waren dat ze weer naar school konden gaan. In huis ging ook ieder weer zijn weg. Alles ging zijn gang tot moeder het sein kreeg uit het washuis dat de motor niet meer ging. Weer grote kosten! Korte tijd later moest er een nieuwe warmwaterkachel zijn, en daarna moesten er buizen van de centrale verwarming vervangen worden. De stellatie van Dekker uit Alkmaar kwam weer overwaai en. Zo kwamen er soms dingen voor waar men niet op gerekend had, maar ons moeder bekeek de zaakjes goed zodat alles weer goed terecht kwam. Nieuwe kamertjes Op 28 januari overleed mevr. Boeije. Zij had een zit- en slaapkamer, maar vanwege de vele aanvragen ging moeder er toe over om er nu twee gezellige kamertjes van te maken. Er werd een gat in de muur gemaakt en de bin nendeur werd nu buitendeur. De kamers wer den geverfd en behangen en verder keurig in orde gemaakt. De grootste kamer wordt nu bewoond door de heer Wit en de kleine door 16

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 18