8 De Kroniek van Maria Boodschap os, wat mocht k in handen en dorpen. Al oderingvan de glasfoto's iracht, viel mij Schager foto Ik begon te gensCi35, in plaatsen in ergen, De foto van dens deze e foto's in te heid om het een van de o gevolgd ats in dat jaar, •e conclusie agen Met de tijd mee Op 9 februari was ons moeder een jaar in Sehagen; 't was op een zaterdag 's middags hebben we een paar gezellige uurtjes gehad. We hebben moeder een klein knutseltje aangeboden en hebben in een versje onze dank betoond voor alles wat moeder in het afgelopen jaar voor ons gedaan heeft. Steeds was moeder maar weer aan het kijken naar onze refter en recreatiezaal. De muren zo gevlekt, de schildering zo donker, de enorme schilderijen die er hingen, het balken pla fond., 't was echt iets van voor 30 jaar terug. Er was een donkere hoek achter moeders stoel en de H. Vincentius en de H. Jozef ston den nog steeds op een stoof boven op de kast te kijken naar de luchtballonnen die in de hoogte geschilderd waren. Nee, zei moeder daar moet ik iets anders voor hebben; dan nog de werkkast in de refter, het muffe kastje in de recreatiezaal waar de zusters hun recreatie spullen in hadden en meer van die zaken. We moeten toch ook met de tijd mee, en ons aan passen. Zo werd de eerste vergadering belegd op 2 februari, 't Was nog wikken en wegen en bepraten, maar moeder hield vol en na over leg met pastoor en kerkbestuur werd er een week later beslist dat we mochten gaan verbe teren. Moeder had al mooie ideeën in haar hoofd en de bisschoppelijke inspecteur werd ontboden. Deze achtte het ook nodig dat alles een goede beurt kreeg. Timmerman Dekker en schilder Meereboer moesten de zaak maar eens bekijken en op papier zetten. We hadden er allemaal zin in. Moeder zei; 'We zullen zor gen dat 't netjes voor elkaar komt'. De heer Blank, de bisschoppelijk inspecteur had met moeder de zaak goed bekeken. Op maandag morgen 13 februari was het een echte volks verhuizing. De tafel van de recreatiezaal werd omhoog gehesen naar de middengang van de slaapzaal; die zou voor zeven tot acht weken dienst doen als refter, 's Middags hielden we recreatie in de kleine spreekkamer of in de modevakschool. Boeken en porselein brach ten we onder in verschillende kasten op de slaapzaal. De tafels van de ref ter gingen naar de mangelzol- der en de twee voorste kasten gingen ook naar boven en de kasten tegen de achtermuur werden afgebroken, dus ook de werkkast. Iedereen hielp mee sjouwen en uitruimen zodat om 10 uur alles er uit gedra gen was. Nu begon het lieve leven. Dekker was de hoofdpersoon met zijn grote stellin gen want ook het plafond kreeg een grote beurt. De balkenhemel werd verborgen achter een laag van board dat met ijzeren haken vast gezet werd. De muren werden nu geheel wit en voorzien van een nieuwe lambrisering van geribd board, heel lichtgrijs geschilderd, en de ver warmingskachels werden verzet. Alles werd onderhanden genomen, veranderd en verbe terd. De inspecteur kwam geregeld kijken en overlegde de werkzaamheden met moeder. De ramen en glasruiten moesten ook veran derd worden want moeder wilde graag meer licht in de refter hebben. We moesten daar altijd de lamp aan hebben. Ook moeder vica- res had bij de vorige visitatie gezegd dat er meer licht moest komen. Er werd dus, na veel wikken en wegen, besloten om een groot raam te plaatsen met ondoorzichtig glas. Zondags na de Hoogmis gingen moeder en wat zusters even kijken hoe ver men met onze refter was gevorderd, want in de week was het manvolk er de baas. Elke week konden we zien dat er weer hard gewerkt was. Dat moest wel want moeder had gevraagd of de verbou wing met Pasen klaar kon zijn. Pasen was op 21 april, dus Dekker met zijn stafwerkte vlij tig door evenals schilder Meereboer. Het werd piekfijn, echt naar moeders zin. Alles licht geschilderd en mooie glasruiten. In de recreatiezaal zijn nieuwe lampen gekomen met helder licht en tot onze vreugde mooie recreatiekastjes tegen de muur van moeders kamertje. Daar zijn we allemaal erg blij mee 15

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 17