Huize 'Maria Boodschap', Molenstraat, Schagen opgemaakte bedden gereed stonden. Er was die nacht veel wind zodat ik de ramen wat vastgezet had. Omstreeks drie uur hoorde ik zacht praten op de zieken kamer. Ik dacht aan de ramen die misschien weer lawaai maakten, maar het licht werd aangedraaid en de deur werd open gemaakt. Ik was klaar wakker en ging kijken wat er te doen was. Daar stond onze eerwaarde overste op blote voeten aan de deur en zei: 'Is moeder hier, want zuster Laurence is zo benauwd.' Ik ging op een holletje naar moeders kamertje en moeder zei: 'Moet ik ook komen?' Moeder Laurence lag geheel ineengedoken en blauw van kleur op haar bed. Moeder heeft toen de dokter en pastoor gebeld en alles klaar gezet voor de bediening. Dr. van de Sluis heeft moeder Laurence een spuitje gegeven wat niet direct hielp. Hij bleefbij de bedie ning vanwege de ernst van de toestand. Onze eerwaarde overste is om halfvier in de kapel tot de communie gegaan en bleef daarna bij moeder Laurence waken. Moeder en ik bleven ook om beurten bij de eerwaarde overste op de ziekenkamer. Ondanks de ernstiger toestand bleef de waarde overste zeer kalm. Om moeder Laurence te helpen werd besloten om de assistente van Hoorn - een gediplomeerde ziekenzuster - op te bellen om te vragen of zij haar eerwaarde wilde komen verzorgen. Zij werd met een auto vroeg in de morgen hier gebracht. Om halfzes kwam dokter weer kijken. De toestand was iets beter. De hele dag werd er gewerkt met spuitjes enz. Enkele dagen later kwam de gediplo meerde zuster assistente uit het Tilburgse ziekenhuis zodat de verpleegsters elkaar dag en nacht konden aflossen. Moeder vicares kwam op dinsdag om de eerwaarde overste op te halen. Zij zijn op woensdagmiddag om i uur vertrokken via Haarlem en Leiden naar Tilburg. De zieke ging zichtbaar vooruit, maar de koorts was soms 40 graden. Zuster assistente van Hoorn is na acht dagen vertrokken maar zuster assistent uit 16

Kakelepost - Schagen | 2000 | | pagina 18