pensionheren en- dames werden niet vergeten. Ook voor hen had Sint voor ieder nog een aardige verrassing. Ze konden nog niet begrijpen met deze nare bonnenbeweging hoe de goede Sint nog aan alles kwam! De algehele ontruiming Na een paar dagen (8 december) werden we opnieuw opgeschrikt. Hetgeen onder elkander reeds werd besproken zou nu gebeuren. Het gehele huis moest ontruimd worden en wij moesten er in een week tijds uit zijn. Wat wij toen gevoelden is niet te beschrijven. Waarheen? Als eerst onze mensen maar onder dak krijgen, de grootste stakkers waren nog bij ons! Er werd geraadpleegd en besproken, en getelefoneerd om eerst de mensen de een hier, de ander daarheen te zenden. Een nog droeviger tafereel dan ooit tevoren. Maar O.L. Heer hielp ook een handje en gaf kracht naar kruis, leder was op zijn afdeling aan 't inpakken en bezig met de verzorging van zijn vertrek. Onder al die bedrijven door werd zuster Valerine ziek, zo zelfs dat ze 't bed moest houden en voorzien werd van de laatste H. Sacramenten. De zuster was op hoge leeftijd van in de tachtig jaren. Haar eerwaarde kon waarschijnlijk niet meer tegen al die veranderingen en drentelde maar dagelijks kamer in en uit, en ging alle gangen van het huis goed na. Ze was reeds jaren lang hier raadzuster, dus met alle eer gezegd, aan ons Schagens huis vastgeroest. Lief en leed meegemaakt vanaf haar eerste kloosterjeugd: een brave religieuze! Haar eerwaarde kreeg een klein kamertje als verblijf bij mijnheer deken op de pastorie. Ook dat was voor korte duur, daar wij geen ziekenzuster hadden alleen om bij haar te blijven, en wij verhuizen moesten. Toen heeft moeder het ziekenhuis van Hoorn opgebeld en zuster Valerina en zr. Jolenta die ook bediend lag, zijn per ziekenauto naar Hoorn vervoerd. En zuster Casparien, voor observatie vanwege haar maagkwaal, was reeds in het ziekenhuis. Dus was Schagen daar rijk vertegenwoordigd en had een goede verzorging. Wordt vervolgd 22 De Kakelepost, juni 1999

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 24