vertoond. Zo iets was prachtig opgemaakt om ook bij die gelegenheid er mee voor de dag te komen. En ik mag zeggen dat het stuk prachtig geslaagd is! 't Was declamatie en zang, iets waar eenieder van houd... waarin zich ook de dankbaarheid zich uiten jegens de goede God, en allen die zich voor dat doel zich hadden opgegeven, en niet in het minst nog een hulde aan mijnheer de deken bracht, voor alles wat zijn eerwaarde ook voor ons huis en Schagen gedaan heeft. Zo verliep de gezellige receptie onder ons spoedig voorbij, totdat de uitnodiging der bel ons riep naar een heerlijk smakelijk diner wat zich dan ook terdege liet smaken. De keukenzusters vierden die dag feest zoals dat meestal gaat, met de keukenschort voor uitgedost, want al onze pensiongasten behoren tot de huisgenoten. Allen, allen hadden feest! Voor de parochie zou het die volgende zondag een gedenkdag worden, zodat het dan ook thans werkelijk knus onder ons gevierd kon worden bij de zusters. Des 's middags om vijf uur plechtig lof, waaronder ook, evenals 's morgens mooie devote stukjes gezongen werden, vooral het Magnificat en als dank een Te Deurn voor alle gunsten aan ons huis en hun bewoonster(ners) geschonken. Zo verliep die dag snel voorbij, en smaakten we reeds een stuk geluk van hetgeen ons eenmaal staat te wachten in de hemel. De volgende zondag werd dit jubilee gevierd door heel de parochie. De plechtige Hoogmis met drie heren geestelijken werd als dankoffer opgedragen. De kerk goed bezet met parochianen zodat heel Schagen blijk gaf van medeleven. Na de Hoogmis was het felicitatie en receptie voor de leden van het zangkoor wat wel gewaardeerd werd. De heren zangers hebben daaronder nog een paar mooie zangstukjes gezongen, daarna ging een ieder zeer voldaan huiswaarts. Om half drie tot vier uur was het receptie voor alle mensen uit Schagen en omstreken. De mensen kwamen de hoofddeur binnen om eerst een kijkje te nemen in de feestzaal (recreatiezaal). Daar hadden moeder, zr. assistent en zr. Valeriene hun zetel opgeslagen om alle hartelijke en vriendelijke gelukwensen in ontvangst te nemen. Volgens afspraak stonden hier en daar zusters in de gangen om de mensen vanuit de feestzaal de weg te wijzen naar (het Hemelshofje) de zo rijk versierde kapel. En het zonnetje scheen daar zo vriendelijk in, zodat alles nog fijner en keuriger uitkwam. Zelfs een doktersmevrouw (v.d. Sluis, zonder geloof) kon er in de kapel niet over zwijgen en vroeg ook nog belangstellend wat daar achter dat deurtje voor ons was. En wat voor een heilige (wijzend op de H. Vincentius) dat was met die kindertjes? Na een voldoende uitleg gingen dokter en mevrouw ook voldaan de kapel uit. Verder was het ook een druk bezochte receptie, want er waren ook velen onder die hetzij door ziekte of ook van de naaischool van de zustertjes hadden genoten. Maar laat ik hier ook nog even de bewaarschool aanhalen, daar er grote mannen en vrouwen bij waren die bij zuster Valeriena nog op de schoolbankjes hadden gezeten. Zo mocht dan ook deze mooie dag voor ons, en de parochianen, nog lang in geheugen blijven en kregen wij weer nieuwe moed om met een dankbaar hart weer te arbeiden tot aan het Gouden feest omdat dan buiten oorlogstijd nog schitterender te kunnen vieren. "Dank Jezus dank!" Maar bij dit alles is het niet gebleven. Ook het onderwijspersoneel heeft hun best gedaan om ons te verrassen. Een pracht van een bloemstuk werd ons namens de schoolkinderen aangeboden. Daarbij werden we allen uitgenodigd om de felicitatie van de kinderen in ontvangst te nemen. De speelzaal was daarvoor gereed gemaakt, zelfs was er een toneel opgeklapt om de eerwaarde moeder, zusters en al onze pensiongasten te verrassen. De kinderen verheugden zich reeds dagen van te voren en er werd maar steeds gerepeteerd om op hun kinderlijke trant eens flink voor de dag te komen. Nu is het voor ons allen een hele voldoening geweest. Een der onderwijzers had daarvoor geheel een toepasselijk feestlied gemaakt en wel hoe de kinderen op onze kleuterschool de eerste lessen hadden ontvangen en in later jaren weer bij ons terug kwamen maar dan als oude mannetjes en Historische Vereniging Schagen e.o. 19

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 21