18 Om negen uur hadden wij een plechtige Hoogmis. Ook de heren Kerk- en Armbestuur waren uitgenodigd zodat met onze zestig huisgenoten het kapelletje rijk bezet was. De zusters zangeressen en enige meisjes hadden met behulp van een flinke directrice die heel de leiding op haar nam, een meerstemmige mis ingestudeerd, zodat dan ook werkelijk van een goed geslaagde zang mag gezegd worden. Onze lieve Bruidegom heeft ons werk gezegend. "Wel, wel", hoorde men zo hier en daar zeggen "wat is dat heerlijk geweest, zo'n mooie kapel, en het altaar is een stuk hemel,en zo devoot onder de H. Mis, en dan dat zingen van die Mis, och, och, wat fijn!" Na ons dankoffer was het receptie voor de heren geestelijken en het Kerk- en Armbestuur in de recreatiezaal (de feestzaal). Wij droegen allen als aandenken een voor die dag gemaakte decoratie, ook mijnheer deken werd gedecoreerd als "geestelijke vader", welke dan ook door hem in hartelijke woorden gewaardeerd werd. Ook heeft zijn eerwaarde, nadat wij ons feestlied van 's morgens nog eens gezongen hadden, een mooie en dankbare toespraak gehouden, feliciteerde ons allen met dit vijf en zeventigjarig jubilee, en was zeer dankbaar voor alles wat de zusters hier reeds in al die vervlogen jaren gepresteerd hadden. Mijnheer deken herdacht daarbij ook de zusters die er thans niet meer bij tegenwoordig waren, alsook de overleden zusters die daar ook hun aandeel in gehad hebben bij de liefdewerken. Daar in de verpleging en verzorging aan hulpbehoevenden en de oude van dagen, de naaischolen die een zeer voorname rol speelt bij onze meisjes in de toekomst als zij huismoeder zullen worden, dan komt de kleuterschool, waar de eerste zaadjes worden gelegd in de kinderziel. Waar de ouders, vooral de moeders, een uitkomst vinden, daar de kleuters bij de zusters zo goed zijn verzorgd, daar de zusters hen leren, waar menige moeder wei eens dik aan tekort schiet, namelijk het bidden, en hen puntjes voorhouden waar ze zelf in later jaren nog dankbaar voor zijn! Mijnheer deken dankte nogmaals voor alles en heeft vooral deze morgen onder de H. Mis de goede God die de gever van alles is gevraagd de zegen weer opnieuw uit te storten over ons klooster, en al de liefdewerken daaraan verbonden. Opnieuw voor deze hachelijke tijden, het behoud van onze zusters afgesmeekt, en hen allen nog eens aan Maria, de patrones van dit huis, aanbevolen. En zo gaat ge dan weer een nieuwe periode van jaren beginnen, om na vijf en twintig jaren, als God het geeft, nog dankbaarder het Gouden Jubilee te herdenken. Als feestgave wordt ons hierna nog een enveloppe met de mooie gift van 600 gld. aangeboden, dat besteed zal worden voor onze kapel met banken te verfraaien, een geschenk waar vooral de zusters mee in hun schik waren! Daarna was het een daverend applaus en werd het glas eens opgeheven en een ferme teug op ons aller welzijn gebruikt. Ja, een echte gelukkige feeststemming heerste er die dag in ons huis, en al klonken moeder en zusters dan niet mee, we voelden zo, daar hoorde nog iets bij. Nu had een zuster voor die dag een heel aardige revue gemaakt over de afgelopen jaren. Daarin werd een heel tafereel geschetst vanaf het begin en de oprichting van ons Liefdegesticht tot deze heugelijke dag van ons jubilee. De priesters die hun medewerking hadden verleend, alsook de hindernissen welke daarin zijn afgespeeld, de burgeroorlog en haat aan de priesters van Schagen, hoe de zusters die stil achter de muren bleven gespaard werden, met de uitroep "Niet bij de zusters!", terwijl de pastorie gebombardeerd werd met stokken en staven en er geen ruit van heel bleef!16 Dan ook nog een tafereel over de opgang van de naaischolen en kleuterschool,waarbij telkens een nieuwe tekening bijpassend werd 16 De affaire rond Guurtje Borst een katholiek meisje dat tegen de zin van haar vader een relatie aanknoopte met een protestante jongen. De Kakelepost, juni 1999

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 20