Een nieuw moeder Op de 17e juni 1942 kwam de tijding vanuit het moederhuis ons melden dat de 22e juni de dag was waarop onze goede moeder Hildegond onze communiteit ging verlaten en naar Medemblik, huize St. Martinus, werd overgeplaatst. Voor zes jaar terug had haar eerwaarde daar ook reeds al zes jaar gewerkt, zodat het huis de zusters, alsook de oude van dagen en de omgeving haar niet onbekend waren. Echter was er wel een grote verandering in Medemblik gekomen n.1. het oude klooster waar moeder de vorige zes jaar had doorgebracht was nu verkocht en een pracht klooster was er opgebouwd volgens de eisen des tijds ingericht. Het was dus een pracht verbetering voor de pensiongasten maar tegelijkertijd ook voor de zusters. Met een dankbaar hart, voor alles wat moeder Hildegond voor ons naar ziel en lichaam heeft bewezen, en ook een vurig gebed, wensten wij haar eerwaarde Gods beste zegen in haar nieuwe werkkring. Tegelijk maakten wij een afspraak (want we wisten nog niet waar moeder henen ging) dat als we goede buren bleven, wij nog wel eens op een vakantiedag op bezoek kwamen! De 23e juni bracht ons een nieuwe verrassing, een andere overste zou dan de plaats innemen van moeder Hildegond, en wel moeder Engelbertus. De eerwaarde zuster assistente, zr. Theresina, uit het moederhuis kwam mede om moeder in onze communiteit te installeren, iets wat in onze refter'" als een gewichtig ogenblik zich aandoet! Moeder Engelbertus had op de dag van haar vertrek ook een groot offer moeten brengen. Het nieuwe huis in Medemblik had haar eerwaarde grote zorgen gebracht, om alles (tegelijk met met de uitbreking van de oorlog) nog zo goed mogelijk voor elkander te krijgen. Al zijn het dan ook zware jaren geweest, met voldoening kan moeder daar op haar arbeid nederzien! Ook in Schagen wachten moeder binnenkort weer nieuwe bouwzorgen, n.1. de vergroting en uitbouw van ons pension. Echter is het vanwege de oorlogstoestanden nog enige tijd uitgesteld! Er mag niets meer gebouwd worden dan op strikte aanvrage, hetgeen door een weigering van de autoriteiten (Den Haag) wordt afgewezen. Met groot vertrouwen op St. Jozef, gaan wij de toekomst met al hetgeen ze ons gaat brengen tegemoet. Het diamanten feest van ons huis. Op 5 augustus 1942 is het vijfenzeventig jaar geleden dat onze zusters hier hun intrede deden om hun zegenrijk werk te beginnen in huize "O.L.V. Boodschap" Al was het ook in oorlogstijd, het diamanten feest mocht niet ongemerkt voorbij gaan. Op die dag werd alles opzij gezet, en de zon mocht schijnen over Schagen en het Liefdegesticht. Mijnheer deken G. Kuis, had dan ook alles voor ons over om die dag zo mooi mogelijk te beginnen. De kapelzuster had haar best gedaan om de kapel in feesttooi te sieren. Alles deed zo echt fijn aan, en de parochianen hadden toen het gerucht verspreid was ook hun best gedaan om ons Heiligdom met hun geschenken, als bloemstukken, prachtige nog meer rijkelijk te verfraaien! Drie en twintig bloemstukken werden ons aangeboden. Waarmee ook de feestzaal nog een rijk aanzien kreeg. Dankbaar vooral jegens de goede God, stonden wij dan die blijde morgen op. Om zeven uur werd de H. Communie uitgereikt voor de eerwaarde zusters en al de huisgenoten van ons pension, daarna feestelijk ontbijt waaronder een daarvoor toepasselijk feestlied werd gezongen. Ook waren wij verrast met een hartelijke gelukwens van de eerwaarde overste uit het moederhuis, welke onze goede moeder ons voorlas, wat dan ook ons aller geluk verhoogde! 15 Refter Eetzaal in klooster of school. Historische Vereniging Schagen e.o. 17

Kakelepost - Schagen | 1999 | | pagina 19