Slechts enkele parken hadden aan de westkant een kluft, dan kon het hooi naar beneden om daar op een wagen geladen te worden. Aan de oostkant kon men op een enkele plaats met een schuit langs onder aan de dijk komen. Jan Limmen haalde op de dijk ware kunststukjes uit met zijn met twee paarden bespannen inaaimachine Mijn buurman, een van de weinige nog in leven zijnde mensen die nog zelf de dijk gemaaid hebben, vertelde mij dat hij soms bij zonsopkomst reeds begon, dan was het nog fris en vochtig, maar als het droog werd en de klompen glad, was het een kunst om staande te blijven. Men bond dan een paar oude schaatsen onder om wat grip te houden. In latere jaren bewezen voetbalschoenen met noppen ook goede diensten. Het maaien was een klus waar men slag van moest hebben, maar heel belangrijk was ook het haren1 of scherpen van de zeis. Als men goed kon haren, had men altijd een vlijmscherpe zeis, en dat maaide ligt. Mijn buurman vertelde mij dat hij een gunstig park had, no. 24, vlak bij de Dijkstalder wiel. Dit park had aan twee kanten een kluft. Tot in de jaren 50 heeft hij dit park nog gehad. Een of twee keer heeft hij het park nog laten maaien door Jan Limmen uit Schagen, die met twee paarden voor de maaimachine zelfs de steilste gedeelten wist te maaien, een waar kunststuk! Na 1937 geschiedde de verpachting niet meer door de gemeente St. Maarten. Het hoogheemraadschap hield toen alles in eigen beheer. ie nden hel Haren, de zeis met de haarhamer scherpen op het haarspit. Historische Vereniging Schagen e o.

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 7