Als ik dit schrijf hebben we de eerste nachtvorst na een wel heel natte herfst te pakken. Als we de historisch-geograaf Jan Buisman moeten geloven had men in vroeger eeuwen ook wel last van zulk weer. In de Middeleeuwen kostte zulk weer de boeren hun veestapel en zorgde een misoogst voor hongersnood en volksverhuizing. Wie geinteresseerd is in historische weerkundige feiten kan ik Buismans naslagwerken "Duizend jaar weer, wind en water in de Lage Landen" aanbevelen. Wie de eerste lezing van dit seizoen over "Oude kaarten van Noord-Holland" niet heeft bezocht, heeft echt iets gemist: zeer interessant en leerzaam! De regelmatige lezer van "De Kakelepost" - en wie is dat niet! - zal het ongetwijfeld zijn opgevallen dat de schrijversgroep van uw lijfblad erg klein is. Het kost de redactie telkens weer grote moeite om een leesbaar, interessant blad te maken. Wij snakken naar kopij en zijn dringend op zoek naar actieve leden die zo af en toe hun bevindingen en gedachten aan het papier willen toevertrouwen. Eigen onderzoek doen is leuk! Het op papier zetten is de moeite waard! Schroom niet, schrijf-assistentie kan altijd geboden worden! Uw interesse boeit vast ook anderen; houd het niet voor uzelf'. Jan Buisman in 'Snap jij hetmet naast hem mevr. Niestadt. (1928). Tenslotte een oproep: Voor het te laat is en alles is verdwenen probeer ik materiaal te verzamelen over het Cabaret Jan Buisman. Het is belangrijk dat dit stuk recente Schager historie bewaard blijft. Als u materiaal heeft dat met dit onderwerp te maken heeft, houd ik mij aanbevolen. teksten, knipsels, foto's, aankondigingen, enz.) Alles komt na kopiëren uiteraard terug. Bij voorbaat dank. F. Timmer Historische Vereniging Schagen e.o. 1

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 3