i Het bestuur van Burghom vergaderde in een van de zalen van het Schaver slot. De drie schepenen voelden er wel voor de schout 'weer' (zoals in de akte staat vermeld!) als penningmeester van de polder aan te stellen. Van Stipriaan ging echter niet zonder meer akkoord met dit voorstel. Uit het woord 'weer' in de akte mogen we afleiden dat hij al eerder (tijdelijk) als penningmeester van de polder had gefungeerd en kennelijk had hij toen slechte ervaring opgedaan: hij was ervan beticht het geld van de polder te hebben gebruikt voor zichzelf. Dit soort beschuldigingen wilde hij nu hoe dan ook voorkomen en daarom stelde hij als voorwaarde, 'dat op de gaardag scheepenen present moesten zijn en het geld werde ge/egt in een kist met twee slooten waar van de twee oudste scheepenen yder een sleutel bewaarde, op dat hij requirant fd.i. Van Stipriaan) door valse nijd van vijanden niet weeder zoude werden beschuldigd dat hij met het geld van de polder speelde. De schepenen van Burghorn gingen met deze voorwaarden akkoord, zodat Van Stipriaan tot penningmeester van Burghorn werd aangesteld en "daarop door het volle collegie met hand en mond (werd) gefeliciteerd". Op 5 oktober spraken de schepenen en Van Stipriaan elkaar weer tijdens de jaarlijkse kroosschouw. De schout had Adriaan Mulder gesproken en met hem afgesproken dat hij 'dit lopende gaarboek nog zou afgaren Op 2 november daaraan volgend was de situatie echter totaal veranderd. Adriaan Mulder had een beroerte gehad en was aan één oog blind geworden. Hij had baljuw Van Stipriaan om ontslag als penningmeester van Burghorn gevraagd en daarbij het verzoek gedaan of de baljuw de boeken over wilde nemen. Een paar dagen later kwam het volledige college van Burghorn bijeen ten huize van de schout om de ontstane situatie te bespreken en de benoeming n lag op hagen Historische Vereniging Schagen e.o. 17

Kakelepost - Schagen | 1998 | | pagina 19