Attentie Ond ergetee kende bericht hiermedeaan zijne geachte clientèle, dat hij tengevolge van den bij hem plaats gehad hebbenden brand den I2,len ffl-ai zijne bakkerij niet kan voortzetten. IVaar hij door overmacht tot dezen tijdelijken stilstand gedwongen is, vertrouwt hij op ieders welw llendheid. Met ingang van genoemden datum echter hoopt hij zijne geachte begunstigers weder te kunnen bedienen HoogachtendUw dw. R. S. Boersma. Schagen3 Mei 1913. 11 Zoals bij een bakker gewoonlijk het geval is, was Broersma vroeg naar bed gegaan, zo eveneens de 4 kinderen. Twee, de jongsten van 5 en 6 jaar, sliepen in moeder en vaders bed in de voorkamer; een ander meisje op het kamertje daar achter, vader en moeder in een ander vertrek. Het meisje, bang voor het weerlicht als ze was, stak een petroleum- nachtlampje op en verborg angstig het kopje onder de dekens. Een paar ramen stonden open, op een ogenblik een harde windvlaag, het gordijn waait op, tegen het lampje, dat valt om en, in minder dan geen tijd alles in lichterlaaieVader slaapt, moeder is achter bij de poort Boersma ontwaakt door harmonicamuziek en hoort een vreemd geknetter, - het dringt tot zijn van slaap nog niet helder hoofd door, dat er brand bij hem is en luid gillend om hulp vliegt hij naar beneden. Het oudste meisje en de jongen weten zichzelf te redden.Intussen grijpt de brand met reuzensnelheid in het licht getimmerte van houten schot en behangsel rondom zich, de trap staat weldra in lichterlaaie, en de toegang voor hen, die inmiddels naar binnen zijn gesneld, om op het geroep der radeloze ouders, de kinderen te helpen redden, zij moeten terug, hier was geen doorkomen aan de verstikkende rook had boven in die enkele minuten zijn werk reeds gedaan. De brandweer trad met alle materiaal, twee handbrandspuiten en de motorbrandspuit op. Er werd hard gewerkt, een ieder voelde dat hier helpen plicht was. De motorspuit hield zich prachtig en bleek onmisbaar. De brand in het perceel van de heer Boersma was dan ook betrekkelijk spoedig geblust, En menigeen ging weer naar huis met de gedachte dat de ramp zijn einde had. Maar weldra ging het geroep op: Het Vosje staat in brand. En jawel, dat bleek waarheid. Hoog en vinnig sloegen de vlammen weldra op uit het perceel van de heer P. Boon. Alle hulp was weer nodig. De wind stak voor een ogenblik weer fel op - voor de tweede maal joeg een vonkenregen over Markt en Gedempte Gracht.

Kakelepost - Schagen | 1997 | | pagina 13