V erenigingsnieuws Expositie Heerlijk Schagen Van den dubbelen moord te Schagen Heerlijk ss£x Schagen Heerlijk Schagen De begraafplaats aan de Hoep In de maand januari wordt in de Openbare bibliotheek een expositie gehouden over de historie van Schagen zoals deze is weergegeven in het boek Heerlijk Schagen. Naast foto's uit het boek worden ook unieke - niet in het boek opgenomen - foto illustraties getoond. de geschiedenis van een Westji iesc marktstad H.Th.M. Lambooij, eindredaktie In een nieuw, samenvattend boekwerk over Schagen, heeft de ontstaansgeschie denis van deze marktplaats een nieuw gezicht gekregen. De titel 'Heerlijk Schagen' roept herin neringen op aan het Slot en de Heren van Schagen en is tegelijk een knipoog naar ieder die Schagen een gezellige plaats vindt. Het boek geeft een over zicht van Schagen en wijde omgeving van de vroege prehistorie tot 1996, met de nadruk op de menselijke kant van de geschiedenis. Iets meer dan dertig personen hebben op 28 november geluisterd naar de boeiende lezing over de gruwelijke gebeurtenissen die in de vorige eeuw in Schagen hebben plaatsgevonden. Voor de pauze vertelde Bert Siezen over zijn hobby het verzamelen van oude foto's,waardoor hij in aanraking kwam met de foto's die door de bekende Schager fotograaf Niestadt van de slachtoffers zijn gemaakt. Hij toonde enkele fraaie albums uit zijn verzameling waaronder een uniek exemplaar met ingebouwde muziekdoos.Leuk was dat enkele aanwezigen voorouders ontdekten in de getoonde albums. Na de pauze werd het verhaal over de dubbele moord en de latere levensloop van de dader verteld op een wijze die menig aanwezige ontroerde. Uit de begroting voor 1997 van de gemeente Schagen, blijkt dat er plannen zijn om het oudste gedeelte van de begraafplaats aan de Hoep te renoveren. Het betreft hier de eerste vier vakken bij de entree. Deze vakken zijn in 1874 in gebruik genomen en er staan dus verschillende interessante grafmonumenten uit het einde van de vorige eeuw en het begin van de twintigste eeuw. Ook het fraaie grafmonument van de slachtoffers van de dubbele moord bevindt zich op dit gedeelte. Om te de cultuurhistorische waarde van dit gedeelte van de begraafplaats te kunnen beoordelen is contact gezocht met de vereniging De Terebinth. Deze landelijke vereniging zet zich in voor het behoud van begraafplaatsen en komt op voor een betere zorg rond begraven en cremeren. Leden van de vereniging hebben geadviseerd en bijgedragen aan de Teleaccursus "Begraven en Begraafplaatsen". Een vertegenwoordiger van deze vereniging is in Schagen op bezoek geweest en zal naar aanleiding van zijn bezoeken een advies opstellen. Vooruitlopend op dit advies zal de werkgroep Genealogie een inventarisatievoorstel maken. ISBN: 90 6801466 8 formaat: 24 x 17 cm 2 omvang: 328 pagina's prijs: 49,50

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 4