Van de voorzitter De kerstdagen hebben we weer gevierd, een ieder op zijn eigen manier. Het is bijna nieuwjaar. Als u dit leest zitten we al in de laatste week van januari 1997. De bestuursleden die in de gemeentelijke werkgroepen zitten, hebben hard gewerkt. Zowel in de plaatselijke kranten, maar ook in ons eigen orgaan 'De Kakelepost' heeeft u hierover kunnen lezen. Zie bijvoorbeeld het artikel 'Een nieuw kasteel te Schagen' van Fred Timmer in 'De Kakele-post' van november 1996. Onze vereniging heeft altijd geprobeerd bij de gemeente en de politiek gehoor te vinden voor onze standpunten. Wij kunnen ten aanzien daarvan tevreden terugzien op 1996 en de toekomst vol vertrouwen tegemoet zien. Direkte betrokkenheid bij de plannen van de gemeente met de mogelijkheid om een inbreng te kunnen hebben, is altijd ons streven geweest. Op de jaarlijkse ledenvergadering kunnen de leden met het bestuur over dit beleid discussiëren. Wist u dat op 5 juni 1971 burgemeester H. de Wilde de Spartahal aan de Zuiderweg opende? Deze hal werd geheel door leden van de voetbalver eniging Schagen, zelf gebouwd. Op 18 december 1971 bestond de Rijks Middelbare Landbouwschool in Schagen 75 jaar. Op de reünie kwamen zo'n 700 oud-leerlingen bijeen. In 1972 werd de school samengevoegd met die in Alkmaar. De laatste directeur van de school in Schagen was ir. G.J. Jurriëns (van 1950 t/m 1972). Dit zijn zomaar een paar gebeurtenissen uit de Schager historie van 25 jaar geleden. Ik wens u allen een gezond 1997 toe en veel plezier met uw hobby: De historie van Schagen. Henk Hulshof Romantiek op het ijs.

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 3