eel van dit ederik van zoon en op zijn aretha van bijgebouwen en het oude poortgebouw een carré-vorm. Ook hier een lange Ook het kasteel van door grote bomen omzoomde oprijlaan. Ook het kasteel van Warfusée hangt Warfusee is goed voorzien Vol schilderijen. Van Beijeren van Schagens zijn hier niet, maar van de van schilderijen. latere eigenaars van het kasteel van Schagen, de familie d'Oultremont, hangen hier een paar portretten. Opvallend is een klein schilderijtje, een waarschijnlijk zeventiende-eeuws zeegezicht. In de inventaris uit 1658 staat het genoteerd als nr. 21 'schip in de wilde zee'. Tijdens het vorstelijke middagmaal komen tal van adellijke zaken aan de orde. Het beheer van zo'n groot adellijk goed blijkt geen kleinigheid te zijn; bij Warfusée hoort een enorm landgoed waarop 8 grote boerderijen staan. De familie stelt het kasteel een paar keer per jaar open voor geïnteresseerden. Op zo'n dag komen echter een paar duizend Belgen naar met name de unieke wandbekleding van de eetkamer kijken - en dat geeft toch wel een paar organisatorische problemen. De familie-geschiedenis komt uitvoerig ter sprake. Schagen was volledig onbekend. Net als overal blijken er ook in St.- Georges en het nabij gelegen Luik geschiedenis-liefhebbers te wonen. Toch kent St.-Georges geen historische vereniging of vereniging Vrienden van We doen een suggestie. Maar wat heeft nu echt in Schagen gehangen? Een foto is leuk, maar staande voor een portret van een heer of vrouwe van Schagen gaat de geschiedenis leven. Toch blijft de vraag of dat ene portret ook echt in het kasteel van Schagen heeft gehangen. Ieder schilderij roept nieuwe vragen op waarop de huidige eigenaar het antwoord schuldig blijft. Hij of zij weet van verschillende portretten zelf niet wie er afgebeeld staat en vindt het leuk als er een naam bekend wordt. Er wordt een papiertje met de naam achter op het schilderij bevestigd. Begin 1996 stuurt Antquariaat Van der Steur uit Haarlem, dat op de hoogte is van het onderzoek naar het 9

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 11