20 De leerlingen hielden zich Zoals U misschien bekend is, bestaat er te Schagen een hij voorkeur op op de hoek Rijkslandbouwwinterscool. De leerlingen dezer school meestal jongelui van Laan/Gedempte gracht 16 tot 28 jaar en veelal komende uit plaatsen buiten Schagen, veroorzaken steeds veel hinder aan het publiek, zijn zeer baldadig aangelegd, hinderen het verkeer enzovoorts. Men noemde hen vroeger "De schrik van Schagen". Het vorig jaar heeft de politie te Schagen verschillende malen tegen de leerlingen van genoemde school moeten optreden. Bij de aanvang van dit seizoen, omstreeks 1 October j.1., kwamen reeds spoedig diverse klachten van de zijde van het publiek te Schagen, waaronder veelal neringdoenden bij de Rijkspolitie te Schagen binnen. Bij wijze van preventieve maatregel heb ik gemeend al deze feiten schriftelijk ter kennis te brengen van het hoofd der genoemde school, de Heer Rinsema, van welke brief het afschrift hierbij wordt toegevoegd, uitgaande van de veronderstelling dat dit op de leerlingen een goede inslag zou hebben. Het resultaat hiervan was echter precies contra. De leerlingen der genoemde school gingen in erger mate door met hun baldadigheid en het hinderen van het verkeer op de weg. Nadien brult en joelt men zelfs de Politie na, ja het is zelfs eens gebeurd dat zij mij nawierpen met een rotte appel. De leerlingen van genoemde school hebben nadien zelfs het plan gehad om in een der plaatselijke bladen een ingezonden schrijven te plaatsen over de Politie, in welk schrijven stond vermeld dat het gehele Amsterdamse Politiecorps zou moeten worden gerequireerd om hen er onder te krijgen Met deze actie hoopt de groepscommandant: dat wanneer in deze een voorbeeld werd gesteld de leerlingen der genoemde school zich in den vervolge wel zouden wachten om in hun houding te volharden". Heeft het geholpen? We weten het niet, maar gezien de leeftijd van de toenmalige leerlingen zijn er ongetwijfeld lezers die deze gebeurtenis zelf hebben meegemaakt en ons kunnen vertellen over de afloop. U kunt uw verhaal kwijt bij de secretaris via de postbus, de redactie en bij de auteur 0224-213539.

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 22