SCHAGEN m Jan de Wit HEERLIJK Westfriesemarktstac i Heerlijk Schagen 16 Voor de regelmatige lezer van De Kakelepost is de lieer J.G. Jonker geen onbekende, regelmatig voorzag hij de redactie van artikelen. Hij schreef ondermeer over het aantekenboekje van Cornelisje Kossen in het februari-nummer van 1994. Aan de hand van hetgeen zijn moeder Neeltje Jonker-Wit hem vertelde aangevuld met gegevens uit verschillende archieven schreef hij de biografische streekroman: "Het leven en werken van de familie van Jan de Wit". Op boeiende wijze beschrijft hij het leven van "gewone" mensen in de Langedijk, Harenkarspel en Sint Maarten in de negentiende en het begin van de twintigste eeuw. Het verhaal is geïllustreerd met talrijke unieke foto's van de beschreven personen en de plaatsen waar zij geleefd en gewerkt hebben. Jammer dat een naamindex ontbreekt waardoor niet snel is te achterhalen of er misschien bekenden in het boek zijn vermeld. Het goed verzorgde boekje, dat f 27,50 kost is te verkrijgen bij uitgeverij 'De Coogh' Kogendijk 99, 1862 PS Bergen, bij de auteur, en bij verschillende boekhandels in de regio. De geschiedenis In april verschijnt "Heerlijk Schagen: de geschiedenis van een Westfriese marktstad". Vier leden van de Historische Vereniging Schagen e.o. hebben enkele jaren onderzoek gedaan naar de geschiedenis van Schagen en hebben hun bevindingen op schrift gesteld. Onder redactie van Herman Lambooij zijn de verschillende artikelen samengevoegd tot een chronologisch en thematisch opgezet boek dat de belangrijkste aspecten van de geschiedenis van de stad Schagen en het wel en wee van de bewoners vanaf de prehistorie tot het heden behandelt. De dummy met het eerste hoofdstuk en enkele van de unieke plaatjes is in te zien bij boekhandel Plukker waar het boek ook gereserveerd kan worden.

Kakelepost - Schagen | 1996 | | pagina 18