7 ANSICHTKAARTEN EN OUDE FOTO'S Kontaktpersoon: C.S. Kuijper Plantsoen 15 1741 EM Schagen 02240 - 15437 De werkroep verzamelt ansichtkaarten en foto's welke be trekking hebben op straten, gebouwen, personen en ge beurtenissen welke betrekking hebben op de geschiedenis van Schagen. In 1993 hebben de activiteiten van deze werkgroep op een laag pitje gestaan. De werkgroep zoekt nieuwe enthousi aste leden om de verzameling uit te breiden en te inven tariseren AGRARISCHE GESCHIEDENIS Kontaktpersoon: A. Pijper 02240 - 12859 Door drukke werkzaamheden in de persoonlijk sfeer heeft deze eenpersoonswerkgroep in 1993 nagenoeg geen voort gang geboekt. Op de vraag aan de leden naar gegevens over drinkkuilen voor het vee is 'n reactie gekomen en een korte publi- katie is in voorbereiding. Er zijn enkele oude gereedschappen ontvangen, waaronder een karnmachine die aan een opknapbeurt toe is. Mogelijk is er onder de leden iemand die deze machine wil opknap pen. Alle informatie over de agrarische geschiedenis in Scha gen en omgeving is welkom. Mochten er leden zijn die mee willen werken in de werkgroep dan zijn zij van harte welkom BOUWGESCHIEDENIS Kontaktpersoon: M.W.J. G ie lens Kerkstraat 57 1738 BJ Waarland 02262 - 1755 Activiteiten in 1993: 1. Willibrorduskerk te Haringhuizen De restauratie van de Willibrorduskerk is in 1993 afge rond. Het eindresultaat van de restauratie is naar onze mening zeer bevredigend en wij zijn blij dat we een be scheiden bijdrage aan de totstandkoming van dit eind resultaat hebben mogen leveren. Wij hopen u het komende jaar via de Kakelepost e.e.a. over de restauratie te vertellen 2. Dorpsvernieuwingsplan Eenigenburg Het ziet er naar uit dat de Gemeente Harenkarspel on danks de redelijkheid van de tegenargumenten van de di verse belangengroepen het woningbouwplan op het terrein van Tak onveranderd gaat realiseren. Ook hieromtrent zullen wij u via de Kakelepost nader berichten. 3. Inventarisatie bebouwing van voor 1940 De werkgroep zal dit jaar het fotograferen van alle be bouwing in Schagen met een oudere datering dan 1940 af ronden en hieruit een selectie maken van de bebouwing, welke naar haar mening, waard is om op enigerlei wijze te worden beschermd. Deze selectie zal aan de gemeente worden aangeboden als basis voor een gemeentelijke monu mentenlijst Bijeenkomsten: De werkgroep komt 1 maal per maand 's avonds in ons ver enigingsgebouw bijeen (opgave van de data volgt z.s.m.). Nieuwe werkgroepleden zijn van harte welkom.

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 9