24 Van de heer Meereboer in Schagen ontvingen we twee kran teknipsels over de sluiting van de oude school. Op het hier afgedrukte exemplaar is de oude school duidelijk te zien. De heer A.C. Smit reageerde eveneens op het artikel over het landbouwonderwijs en gaf eveneens de plaats aan waar de school heeft gestaan. Ter aanvulling op zijn artikel over de stormschade schrijft hij dat de herstelplannen voor de woningen aan de Regentenstraat door Openb. Werken werden gemaakt en dat bij de herstelwerkzaamheden bij voorkeur lokale aan nemers werden ingeschakeld. Op het artikel over de Schoenmakersweg heeft hij de vol gende aanvullingen: Op 11 maart 1970 heeft de heer Kieft boelhuis gehouden. Op 13 juli 1971 heeft de commissie O.W. over het pand geadviseerd aan B&W en vermoedelijk in augustus zijn er mensen begonnen het houtwerk uit te breken. Na overleg met brandweer en B&W is er toen door Cor Joon en hemzelf snel de brand in gestoken. SCHAGEN Op initiatief van P. Blaauboer (oud-gedeputeerde), E. Govers, F. Kaan en Joh. de Veer, oud-voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, hebben maandag de oud-leerlingen, die reeds 50 jaar of langer geleden de landbouwwinterschool te Schagen verlaten hebben, een reünie gehouden. De activiteit die de organisatoren aan de dag hadden gelegd, kwam op treffende wijze tot uiting, door het feit, dat 45 van de 174 oud-leerlingen, die in de jaren 1898 tot 1915 gediplomeerd zijn, aanwezig waren. Een bewijs dat de vitaliteit van de zeventigjarigen en ouderen niets te wensen overliet. De oude en voor de reünisten zo ver trouwde Landbouwschool aan de Landbouwstraut, die na tot oude mannenhuis'gedegradeerd te zijn, nu definitief voor afbraak is bestemd Op de vrijkomende plaats zal eer nieuwe vleuc/el van „Avondrust" ver rijzen. Zoals u ziet wordt De Kakelepost goed gelezen. Als u aanvullingen of commentaar op artikelen in uw vereni gingsblad heeft, aarzel dan niet om dit aan de redactie door te geven; bij voorkeur schriftelijk, maar telefo nisch mag ook.

Kakelepost - Schagen | 1994 | | pagina 26