Ravage in Regentenstraat. Terwijl de storm dus zo huis hield in Schagens prachtige bioscoop, stort ten de gevels in van enkele woonhui zen in de Regentenstraat. Het wo ningblok, hetwelk wordt bewoond door de families Helder, wed. Breg- man en Butter. werd zwaar door de storm geteisterd. De uitstekende bo venbouw van de voorgevel bood de wind een goed houvast en het duurde slechts enkele ogenblikken of de ge hele voorgevel van dit blok stortte onder enorm geraas naar beneden. De slaapkamers van de diverse families werden hierdoor geheel zichtbaar. Ge lukkigerwijze brak de gevel even bo ven de ramen van de benedenverdie ping af, waardoor een nog grotere ra vage werd voorkomen. Deze drie wo ningen, welke resp. eigendom zijn van Krouwel, wed. Bregman en Loopman, vertonen een triest beeld. De schade bedraagt hier honderden guldens. Ook de naast dit vernielde pand staande woningen, welke van 't zelfde type zijn, vertoonden in de voorge vels scheuren. De haastig toegeschoten gemeentewerklieden, onder leiding van de heer Smit, dir. van gemeentewer ken, hebben deze huizen met zware palen gestut, terwijl de bouwsels op de gevels werden verwijderd om zo de windvang te breken. Opperwachtmeester van Dijk met zijn manschappen waren zowel hier als bij de bioscoop om op een en an der te letten. De Regentenstraat alsooX de Ge dempte Gracht werden voor verkeer gesloten. Drie woningen in de Regentenstraat werden zwaar door de storm geteisterd. De voorgevel stortte voor cv' Honderden dakpannen. De storm liet zich ook elders in Schagen niet onbetuigd De verbin dingsgang tussen de R. K. kerk en de Pastorie stortte tengevolge van de windkracht ineen. Dit gebeurde om streeks half negen. Verscheidene rui ten in de Pastorie braken, terwijl en kele vierkante meters leien van het dak der kerk door de wind werden afgerukt. Voorts heeft de wind van vele hui zen in Schagen honderden dakpan nen afgerukt, bijv. in de Markstraat en het Herenbos. Buiten Schagen werd niet minder schade aangericht. De schuur van de heer Boontjes aan de Menisweg werd geheel vernield, zodat het daarin aan wezige vee bij de heer Raven moest j worden ondergebracht. Van de Verwerkingsinrichting werd leen lichtbak afgerukt, welke natuur lijk geheel werd vernield Aan vele boerderijen in de omgeving van Scha gen werd voorts grote schade aange richt, terwijl heel wat bovengrondse electrische geleidingen, alsook van Te legraaf en Telefoon, het tegen de storm moesten afleggen.

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 8