Aan de leden 1 In het vorige nummer van de Kakelepost mopperde ik nogal op het Schager Gemeentebestuur vanwege een vermeende weigering een subsidie verzoek van de Archeologische Werkgemeenschap te honoreren. Nadere informatie leerde me dat m'n gemopper voorbarig en onnodig was. Het Gemeentebestuur heeft de archeologie met ingang van 1990 een structurele (d.w. z. ze krijgen het in het vervolg elk jaar) subsidie toegekend van f 500.00 per jaar. Ik ben niet alleen blij om het geld maar vooral ook om de erkenning van de waarde van het vele werk dat door deze mensen voor het onderzoek naar de historie van Schagen wordt gedaan. Foto's... wazig, soms vergeeld en onduidelijk maar vaak nog de enige herinnering aan hoe het ooit geweest is en daarom is het zeer belang rijk dat ze bewaard blijven, natuurlijk als originele foto uit de tijd zelf maar ook als reproduct ie Daarom wil ik U vragen, als U meent dat in uw bezit zijnde foto's belangrijk kunnen zijn (en dat zijn oude foto's vrijwel altijd), of wij ze voor ons archief mogen reproduceren? Het ligt in de bedoeling om regelmatig een selectie uit deze foto's af te drukken in de Kakelepost (uiteraard met uw instemming). De afdrukken die U in dit nummer vindt geven al een indruk van onze bedoeling. Tijdens de feestweek tgv. 1000 jaar Schagen hield Arie Kapitein een lezing over: "Schagen, hoe het was en hoe het is". De grote zaal van restaurant Igesz was bij die gelegenheid zo afgeladen vol dat we gemeend hebben deze lezing te moeten herhalen. Op onze jaarvergadering kunt U dus (hernieuwd) kennis maken met de dia's en het verhaal van deze rasverteller. Niet vergeten, 19 februari om 20.00 uur in het Oude Slot. U bent van harte welkom. H.C. van der Wal.

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 3