ARCHEO- LOGICA 11 FRANS DIEDERIK logica door Frans Diederik. Wie bang mocht zijn zon typisch archeologenboek vol tekeningen van scherven en potten in handen te krijgen, kan gerust zijn. De ondertitel "De archeologie van Noord-Holland in historisch en landschappelijk perspectief" wordt volledig waargemaakt. Op een heldere, rijk geïllustreerde wijze wordt de mogelijke ontstaansgeschiedenis van de Kop van Noord-Holland uit de doeken gedaan, of liever gezegd: uit de klei getrokken. Frans Diederik Archeo-1ogica. De archeologie van het noorden van Noord—Holland in historisch en landschappelijk perspectief uitg. Pirola te Schoor1 - ISBN 906455093X - prijs f32.50. 5. Duidelijk pittiger, maar niet minder inte ressant is het proefschrift waarop Jan Beenak ker op 1 november 1988 is gepromoveerd. Ondei werp van zijn dissertatie is de relatie tussen de waterstaatkundige ontwikkeling, de verande ringen in de natuurlijke gesteldheid en de bewoning van de Schager— en Niedorperkoggen tot 1653. Hoe zat het met de afwatering? Waar is het veenpakket gebleven? Veroorzaakte dit een daling van de Westfriese bodem? Welke rol speelde de Westfriese Omringdijk in de afwate ringsgeschiedenis van dit gebied? Jan Beenakker Van Rentersluze tot strijkmo len. De waterstaatsgeschiedenis en landschaps ontwikkeling van de Schageien Niedorperkoggen tot 1653 uitg. Repro Holland BV Alphen aan de Rijn - 1988 - ISBN 90.6471.218.2. 6. "De Noorder stoomtram" van Wim Verboom is niet alleen maar bestemd voor de treintjesgek— ken onder ons, waar ik mijzelf overigens ook wel wat toe reken. Het boek geeft een goed tijdsbeeld en de rol die de stoomtram in de twintiger jaren hier speelde. Dankzij dit boekje gaat de lijn Schagen Zijpe Warmen— huizen Schoorl Koedijk Alkmaar weer even leven. Wim Verboom De Noorderstoomtram. De lijn Schagen Zijpe Warmenhuizen Schoorl Koedijk - Alkmaar. Uitg. Pirola te Schoorl - ISBN 90.6455.092.1 prijs ongeveer f 30.00. FTi mmer jttffmcheoliwe van het noorden van 'K'oard-Holland in historisch en landschappelijk perspek lief 1*1 ROI V

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 13