6. Bespreking en vaststelling begroting. De penningmeester presenteert de begroting 2013 en deze wordt, zonder bezwaren, door de vergadering goedgekeurd en vastgesteld. 7. Uitloting lening. De uitloting wordt verzorgd door mevr. I. Hoogenbosch. De uitgelote nummers zijn: 99074. 99107, 99033,99115, 99078, 99150, 99014, 99059, 99067, 99181. Dhr. P. Meijer vraagt, of het Genootschap ANBI-gekwalifi- ceerd is, inzake een aftrekpost voor de belas tingdienst. De penningmeester bevestigt dit. 8. Bestuursverkiezing. Mevr. T.J.M. Knook-Rasing en mevr. H.A. Visser-Geers zijn aftredend en niet herkies baar. Zij worden door de voorzitter persoon lijk bedankt voor hun inzet in de afgelopen jaren. Mevr. Knook blijft als gastvrouw nog betrokken bij het Genootschap en ook mevr. Visser, zal het Genootschap nog regelmatig 'naar buiten brengen', o.a. door haar arti kelen in de Wieringermeerbode. Als nieuwe bestuursleden worden voorgedragen, mevr. M.A.A. Miedema-Jorink en mevr. A.P. Ouwe hand, waarna ze zich voorstellen aan de ver gadering. De dames worden bij acclamatie benoemd, waarna de voorzitter hen bedankt voor het accepteren hiervan en hen welkom heet binnen het bestuur. 9. Rondvraag. Daar er geen rondvragen gesteld worden, stelt de voorzitter enkele vragen aan de vergadering: - Hoe denkt de vergadering overeen Histori sche Raad, die namens de historische ver enigingen de contacten onderhoudt met Hollands Kroon? Dhr. P. Meijer geeft aan, dat er hierover eerst meer duidelijkheid gewenst is over wat precies de bedoeling is van zo'n raad. - Dient het Genootschap zich in te laten met het bewaren, op welke wijze dan ook, van de te verwijderen grafstenen? Dhr. L. Stuveling merkt op, dat zo'n grafsteen eigendom is van de familie en hij vraagt zich derhalve af, in hoeverre het dan een taak van het Genootschap is. 10. Pauze. In de pauze overhandigt de voorzitter bloemen aan de zojuist afgetreden bestuursleden. 11. Gastspreker. Na de pauze verzorgt dhr. P.C. Meijer (met assistentie van dhr. O. de Vries) een boeiende presentatie over 'de geschie denis van de natuurwaarnemingen in de Wieringermeer'. 12. Sluiting. De voorzitter bedankt de heren Meijer en de Vries voor de inbreng in dezen en tevens alle aanwezigen voor hun komst. Ook wenst hij iedereen een wel thuis, waarna de vergade ring door hem wordt gesloten. Leerlingen van de Wieringermeerschool te Middenmeer op schoolreisje naar Amsterdam (1935) Kroniek no. 64, 2ie jaargang, 2013/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 7