Tentoonstellingen. De dames van de archiefgroep verzorgden in 2012 de volgende tentoonstellingen: '70 jaar Gemeente Wieringermeer' 'Toen en nu' '20 jaar Genootschap' KopGroep Bibliotheken. De KopGroep bibliotheken heeft o.a. in Wieringerwerf een historisch informatie punt. Dit is een structurele samenwerking tussen de openbare bibliotheken en lokale erfgoedinstellingen, zoals ons Genootschap. Enige keren per jaar wordt er dan, met het Genootschap een onderwerp verzorgd. Wij proberen deze onderwerpen nu te koppelen aan de gehouden themamiddagen. Dus werd in de bibliotheek in Wieringerwerf ook aandacht besteed aan de volkstuinver enigingen, de 'vliegerij tijdens de 2e wereld oorlog' en aan '50 jaar LTS' Jubileum. Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer werd op 10 december 1992 opgericht. Dit 20-jarig bestaan hebben we gevierd op 8 december 2012. Het was een mooi en goedverzorgd feest, dat wij met velen mochten vieren. Mevr. W. Maris kreeg bij dit jubileum uit han den van burgemeester J. Nawijn een Konink lijke onderscheiding uitgereikt, voor al haar verdiensten. Jubileumboek. Tijdens het jubileumfeest werd het kin derprentenboek 'Wieringermeer, voor ons gemaakt' gepresenteerd. Dit zeer fraaie boek, van Rein en Cyrill Kooien, verhaalt over het leven in de Wieringermeerpolder, vanaf de pionierstijd. Het is een boek, dat vooral op de jeugd is gericht, maar ook ouderen weten het zeker te waarderen. Het ie exemplaar werd op 8 december aan geboden aan dhr. W. Wittink.Ter informatie: het boek is nog te koop voor €12,= per stuk. Ook vanavond! Andere activiteiten. Het Genootschap heeft zich ook het afgelo pen jaar op vele terreinen gemanifesteerd. We denken dan o.a. aan: - de samenwerking met de verzamelaars van 'Oude Glorie'. - de Voorjaarsbeurs van 9 t/m 11 maart in Wieringerwerf. - het Havenfeest van 18 augustus in Middenmeer. - de Culturele Markt van 6 en 7 oktober in het voormalige gemeentehuis. - de Kerstmiddag in Lelypark op 14 december. - de samenwerking met het ZCBS (Zijper col lectiebeheerssysteem) inzake oude foto's. - Uitnodigingen bij museum Nieuw Land te Lelystad en het Regionaal Archief Alkmaar. - het meewerken aan het cultuurhistorisch Jaarboek Flevoland 2012. Website Onze website (www.wieringermeergeschie- denis.nl) heeft het afgelopen jaar enige aanpassingen gekend, o.a. door een nieuwe webmaster. Wij hopen u ook via dit medium op de hoogte te kunnen houden van allerlei activiteiten en wetenswaardigheden van en over ons Genootschap Schenkingen. Ook in het afgelopen jaar hebben weer ve len een schenking gedaan aan het Genoot schap, op welke wijze dan ook. U treft in elke Kroniek een overzicht aan van hetgeen geschonken is en de namen van de gulle gevers. Een ieder heel hartelijk voor uw schenking, in welke vorm dan ook. Kroniek. De Kroniek, die 3 keer per jaar verschijnt, ziet er telkens zeer verzorgd uit, met mooie 'historische' verhalen. Hierop krijgen we regelmatig positieve reacties. Telkens wor den er ruim 200 exemplaren per post aan geboden en onze 25 bezorgers verspreiden de overige ca. 900 stuks keurig in de hele polder en verre omgeving. Een hele klus, die we zeker niet mogen onderschatten en waardoor het Genootschap per jaar Kroniek no. 64, 2ie jaargang, 2013/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 6