(genootöcïjap boor be (fëeödjtebemö ban ^tenngermeer Jaarverslag 2012 2012 was een zeer bedrijvig jaar voor het Genootschap. Denkt u alleen maar eens aan de totstandkoming en uitgave van het pren tenboek 'Wieringermeer voor ons gemaakt' en tevens aan alle voorbereidingen en de activiteiten inzake het 20-jarig bestaan. Het bestuur. Het bestuur bestond in 2012 uit: - Dhr. R. Kooien, voorzitter - Dhr. H. Roelofsen, secretaris - Dhr. J. Bos, penningmeester - Mevr. Th. Knook, vice-voorzitter - Dhr. W. Braak, bestuurslid - Dhr. F. Walstra, bestuurslid - Mevr. L. Visser, bestuurslid. Mevr. Th. Knook en mevr. L. Visser hebben zich voor 2013 niet herkiesbaar gesteld. Leden. Op 1 januari 2012 telde het Genootschap 1079 leden. Op 31 december 2012 was het ledenaantal eveneens 1079. Zoals ook in voorgaande jaren zijn ons in 2012 weer een aantal leden ontvallen. Ik zou u beleefd wil len verzoeken, om even een moment van stilte in acht te nemen, om hen te kunnen gedenken. Bestuursbijeenkomsten. In 2012 heeft er 8 keer een bestuursvergade ring plaatsgevonden, namelijk op 4 januari, 15 februari, 11 april, 22 mei, 29 augustus, 9 oktober, 8 november en 27 november. Ledenbijeenkomsten. Jaarvergadering. De jaarvergadering was op 28 februari 2012 in Café Rest. 'De Maaier in Wieringerwerf. De notulen heeft u kunnen lezen in onze Kroniek (nr. 61). Het thema na de pauze 'Van Tearoom tot Huifkar' werd verzorgd door dhr. B. Tops. Ledenvergadering. Op 30 oktober 2012 werd de ledenvergade ring gehouden bij de 'CAV Agrotheek' aan de Westrak te Wieringerwerf. Na de opening en een aantal mededelingen door de voorzitter, verzorgde Dhr. L. Wierenga een lezing over de geschiedenis van de bedrijfsvoorlichting. Genootschapshuis. Het Genootschapshuis is op elke zaterdag van 14.00 uur tot 17.00 uur te bezoeken. Het is ook mogelijk op een andere tijd, maar dan op afspraak, groepen te ontvangen. De toegang tot het Genootschapshuis is gratis, evenals de koffie en/of thee. Onze gastvrou wen of gastheren kunnen u desgewenst veel over onze historie vertellen. Ook is het mo gelijk, om in het Genootschapshuis foto's en dergelijke te kopiëren. Themamiddagen. Op 21 januari was de eerste themamiddag: de volkstuinverenigingen in onze polder stonden daarbij centraal. Het was een boei ende middag, zeker gezien de reacties van de vele aanwezigen. De volgende themamiddag was op 11 april. Mark Hakvoort wist toen de overvolle zaal te boeien met zijn verhaal over de vliegtuig crash aan de Dolfijnweg tijdens WO II '50 jaar LTS' heette de themamiddag van 15 september. Tijdens deze ook weer drukbezochte middag, werd een film ver toond met oude opnamen en interviews van en over de LTS. Deze film werd samengesteld en bewerkt door dhr. J. Broekstra. Kroniek no. 64, 2ie jaargang, 2013/1 ©pgcitclit 10 becembcr 1992 Secretariaat: Dhr. H. J. Roelofsen, Oester 11, 1775 JH, Middenmeer, e-mail hansroelofsen(Squicknet.nl

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 5