Inhoudsopgave Mededelingen Themamiddag Kreileroord Op zaterdag 11 mei houden we onze volgende themamiddag in De Doorbraak in Kreileroord. De geschiedenis van ons vierde dorp wordt belicht aan de hand van filmmateriaal, foto's, documenten en vele archiefstukken. En de vertellers zullen ook niet ontbreken. De verhalen over het allereerste begin in 1956, over het oude dorpshuis, over de winkelstand, over het rijke verenigingsleven en over de mar kante bewoners komen allemaal aan de orde. De middag sluiten we af met een wandeling door het dorp. De ijsheiligen regeren de elfde mei nog, maar met een beetje geluk krijgen we Kreileroord in volle bloei te zien. Aanvang 14 uur. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. 'Wieringermeer, voor ons gemaakt' De boekverkoop van het prentenboek loopt heel goed. Er zijn nog maar 80 exemplaren in voorraad! Hierbij een oproep aan iedereen die zijn of haar bestelling nog niet heeft afgehaald om dat binnenkort wel te doen. Iedere zaterdag middag van 14.00 tot i7.oouur kunt u in het Genootschapshuis terecht. Indien u niet in de gelegenheid bent om uw bestelling af te ha len kunt u contact opnemen met het secreta riaat om de bezorging op een andere manier te regelen. Ook bij ons geldt: op is op. De Wieringermeer en Ons koningshuis Het onderwerp van de nieuwe tentoonstel ling in het Genootschapshuis. De details zijn binnenkort te vinden op onze website. Onze website is een bezoek meer dan waard. En het is eenvoudig: www.wieringermeergeschiedenis.nl Historisch Informatie Punt (HIP) In de bibliotheek van Wieringerwerf is een tentoonstelling ingericht door het Genoot schap met het motto 'Gouden Tijden, Zwarte Bladzijden', ook het motto van de boeken week van dit jaar. Na de boekenweek (16 t/m 24 maart) blijft die tentoonstelling nog enige tijd te zien. Op naar de bibliotheek dus. Kroniek no. 64, 2ie jaargang, 2013/1 1. Colofon blz. 1 2. Inhoudsopgave Mededelingen 2 3- Van de redactie 3 4- Jaarverslag 4 5- Notulen jaarvergadering 6 6. Financiën Genootschap 8 7- Reactie van lezers 11 8. Ledenmutaties Artikelen i/d verkoop 12 Si Ontvangen artikelen 13 lo. Foto-rubriek 'Een praatje bij een plaatje' 16 11. Rubriek: Flevobode juni 1946 18 12. Prijsvraagpuzzel 21 13- Rubriek: 50 jaar geleden 22 14. Nieuwe rubriek: 50 jaar geleden - hoe is het nu? 25 15- Wapen- en voedseltransport 1940-1945 (2) 27 16. Van (front-)arbeidertot pachtboer 31 17. Prof. Dr. J.M. van Bemmelen: wie was dat eigenlijk? 37 18. Leemans en Lely - de ouwetjes doen het nog best 39

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 3