dig, temeer daar nu gebleken is dat in de Wieringermeer een buitengewone gemeen schapszin heerst, in tegenstelling met weieens gehoorde opmerkingen. Steeds meer oudere Wieringermeerbewoners wil len zich hier blijvend vestigen en de aan vragen om bejaardenwoningen worden da gelijks veelvuldiger. Straks zal dit nog meer blijken door de stichting van een bejaar dentehuis, waarmee de Wieringermeerbe woners tevens getoond zullen hebben iets te hebben gedaan voor de oude pioniers, aan wie zij zoveel dank verschuldigd zijn. Daarom ook de blijdschap van het gemeen tebestuur dat deze bejaardensoos tot stand kwam, zonder enige steun van gemeente en door eigen initiatief. Accordeonvereniging Nieuw Leven vierde tweede lustrum (13-3-1963) Tienmaal verhuisd. De accordeonvereni ging Nieuw Leven te Middenmeer heeft een bewogen leven achter de rug. In de tien jaar van haar bestaan is men tienmaal van repetitielokaal moeten veranderen. Na de oprichting in 1953 werd gerepeteerd in het kantoor van graanhandel L. E. Kremer aan de Industrieweg, daarna werd het een lokaal in de kleuterschool aan de Sportweg. Toen deze school werd afgebroken kon een tijdelijk onderkomen worden gevonden in het kantoor van de N.A.K., aan de Brugs traat. Vandaar trokken de accordeonisten naar de schuur op het bedrijf van de heer D. Poot aan de Koggenrandweg, maar om dat dit te ver uit het centrum lag mocht later door wijlen de heer De Jong gerepe teerd worden in zijn kapsalon aan de Brug straat. Iets meer ruimte werd gevonden in de werkplaats van de heer Schaafstra in de Torenstraat en daarna in het nieuwe gebouw van de fa. Quaedvlieg. Toen men dacht eindelijk een goed onderkomen te hebben gevonden in de leegstaande Finse school werd deze in gebruikgenomenvoorhettech- nisch onderwijs. Thans maakt de vereniging een dankbaar gebruik van een lokaliteit van de ZWM. Tussen de stapels zakken wordt ge repeteerd, zo was te zien op het toepasselijk plaatje afgedrukt op het feestprogramma. Dit alles vertelde voorzitter G. Rademaker op de avond van de jubileumuitvoering, zaterdag 9 maart in hotel Smit te Midden- meer. Ook op deze avond bleven Nieuw Leven de teleurstellingen niet gespaard. De vice-voorzitter D. Poot kon wegens ernstige familieomstandigheden niet aanwezig zijn en een in het programma aangekondigde Antwerpse goochelaar moest wegens ziek te verstek laten gaan. Ondanks alle moei lijkheden groeit Nieuw Leven en neemt de belangstelling voor deze jonge accordeon vereniging steeds toe. Ook op deze avond waren velen aanwezig, o.m. burgemeester Omta en echtgenote en afgevaardigden van diverse verenigingen uit de polder. Nieuwe kleuterschool van Middenmeer geopend (26-4-1963) Op de plaats waar vroeger het dorpshuis in Middenmeer stond, van waaruit de directie van de Wieringermeer de plannen ontvouwde tot stichting van de huidige polder, is thans een fraaie kleuterschool gebouwd. Mej. Boon met haar assistente mej. De Bandt gaan een tachtigtal kinderen het eerste onderwijs geven. In de crisisjaren hebben vooral de pioniersvrouwen reeds getracht op deze plaats een kleuterschool te stichten, met name waren dit de latere mi nistersvrouw mevrouw Mansholt, mevrouw Hoogkamer en mevrouw Aalders. Thans is hun wens vervuld en zo kon op maandag 22 april mej. Muller, inspectrice van het kleuteronderwijs in Noord-Holland, in het bijzijn van het college van burgemeester en wethouders, secretaris Visser, raads lid De Jong, gemeente-opzichter Hoekstra, architect Boogaard, leden van de ouder commissies, afgevaardigden van scholen en vele ouders, de plechtige opening van deze hypermoderne kleuterschool verrichten. 23 Kroniek no. 64, 2ie jaargang, 2013/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 24