50 jaar geleden In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode, dus in dit geval die van 1963 Nieuwe dr. Ariëns ulo in gebruik genomen (5-1-1963) Ruimte en licht in overvloed De leerlingen van de dr. Ariëns ulo te Middenmeerkondennade kerstvakantie hun intrek nemen in een nieuw schoolgebouw. Architect W. Vlaming heeft gewoekerd met de mogelijkheden die hem binnen het raam van de wettelijke voorschriften voor de schoolbouw overbleven. De bouw was bij deze architect in goede handen, reeds vele scholen in de omgeving werden door hem ontworpen en onder zijn leiding voltooid. Een van de problemen waarvoor hij zich gesteld zag, was de zeer beperkte ruimte: er moesten zes lokalen komen maar ook ruimte blijven voor uitbreiding. Een rijwiel stalling onder het schoolgebouw kreeg niet de goedkeuring van de rijksinspectie en moest daarom verhuizen naar een verder van de school gelegen perceel. Aannemer J. Kuiper uit Heiloo verwachtte de school reeds in september te kunnen opleveren. De grond maakte heien noodzakelijk, terwijl ook de vorst stagnatie betekende. Trachtte Koning Winter opnieuw een spaak in het wiel te steken bij de laatste afwerking, de N.V. Erkamp uit Alkmaar had de centrale verwarming tijdig gereed, zodat binnen kon worden doorgewerkt. Schakers vergaderden (30-1-1963) De leden van de schaakvereniging Wieringermeer hadden vrijdagavond jaar vergadering. Steeds meer polderbewoners gaan in verenigingsverband de schaaksport beoefenen, zo kon voorzitter Esselink me dedelen. Als de toevloed van leden zo voort gaat zal de vereniging zo langzamerhand moeten omzien naar een grotere lokaliteit, dan het huidige clubgebouw, 't Centrum te Wieringerwerf. Eveneens zal dit de nood zaak van aanschaf van nieuw spelmateriaal met zich brengen. Overigens is het in materi aal geïnvesteerde bedrag al zo groot gewor den dat op voorstel van de heer Hauwert, die vertelde hoe een zustervereniging door brand alles verloor, werd besloten de eigen dommen van de schaakvereniging te verze keren. Secretaris Hoed gaf in zijn jaarver slag een duidelijk beeld van de activiteiten der vereniging: de heer Van Splunter werd clubkampioen, het eerste tiental veroverde een eervolle derde plaats in de tweede klas se en het tweede kwam tot dezelfde presta tie in de vierde klasse. De financiële positie van de club was zo gunstig dat tot een contributieverlaging kon worden overgegaan. Burgemeester F. Omta opende Bejaarden sociëteit "Avondzon" (6-2-1963) Burgemeester F. Omta verrichtte maan dagmiddag de officiële opening van de bejaardensociëteit in gebouw Domi te Mid- denmeer. Door medewerking van de gehele burgerij van Middenmeer ging hiermee een lang gekoesterde wens van de bejaarden in vervulling. Burgemeester Omta verheugde het dat dit particuliere initiatief tot zo'n prachtig resultaat had geleid; in vroeger tijden zou zoiets onmogelijk zijn geweest. Sinds de instelling van de impopulaire Wet van 1919, die een verzekering van de oude dag moest betekenen, kwam einde lijk de Noodwet 1947 en tenslotte in 1956 de A.O.W. Nog niet voldoende, maar toch zoveel verbeterd dat de ouderen niet lan ger alleen aangewezen zijn op de giften van kerk en overheid. Na de sombere hofjes van vroeger betekenen ook goede bejaarden woningen een grote verbetering. In het verleden werd aan de vrije tijdsbeste ding der ouderen in het geheel niet gedacht. Daarom achtte spreker dit particuliere initiatief in Middenmeer zeer lovenswaar- 22 Kroniek no. 64, 2ie jaargang, 2013/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 23