Het prentenboek over de Wieringermeer Een paar jaar geleden stond een mevrouw, gebogen over de marktkraam van het Genootschap, te zoeken tussen de te koop aangeboden boeken en folders. Duide lijk met kennis van zaken en met grote belangstelling. De kraambeheerder van het Genootschap schoot haar te hulp. Wees haar op alles wat er voorhanden was aan ge schreven geschiedenis over de Wieringermeer. Enthousiast prees hij zijn waar aan. Zij bleek een verzamelaar die bijna alles over de polder al in haar bezit had. Als bezoekster van het Havenfeest in Middenmeer liet ze de kans om haar collectie te vervolmaken niet liggen en bestudeerde het aangebodene grondig. "Hebben jullie niet iets voor kinderen?" vroeg ze toen. "Een voorleesboek of een prentenboek". En ze zei erbij: "'De maaier waakt' heb ik al aan mijn kleinkinderen gegeven." Dit voorval kwam bij de marktevaluatie uiteraard ter sprake. Alle gastvrouwen en -heren van het Genootschap vonden het een goed idee. Het bestuur zette het onderwerp op de agenda. Een feestelijke aangelegen heid om de leden een dergelijk boek aan te bieden was gauw gevonden, het vierde lustrum van het Genootschap is in aan tocht. Ook past een nieuwe boekuitgave in een net begonnen traditie om bij elke lus trumviering een boek uit te geven. In 2007 verscheen "1940-1945, de Wieringermeer in de bezettingsjaren" van Bas Blijdorp. Een kleine vijf jaar eerder had hij "Een portret van negentig Wieringermeerders als militair in Nederlands-lndië en Nieuw-Guinea" geschreven. Het plan om een prentenboek over de Wieringermeer te maken voor basisschool leerlingen ging in uitvoering. Wie kreeg de opdracht? Zo mogelijk iemand die de polder goed kent en die er zich thuis voelt. Iemand met een goed poldergevoel. Een creatieve geest met tekentalent en, gezien de doelgroep, met educatieve ervaring. Cyrill Kooien werd bereid ge vonden. Zij is geboren en getogen in de Wieringermeer en is docent tekenen/beel dende vorming aan het Petrus Canisius College te Alkmaar. Samen met haar broer Rein, die zich over de teksten ontfermt, is ze aan de slag gegaan. Genoemd tweetal vordert gestaag met het werk en ligt op schema. In september 2012 moet het boek met de (werk)titel 'Wieringermeer, voor ons gemaakt' naar de drukkerij. Het wordt een ongeveer 52 pagina's tellend boek met harde glanzende kaft, oblong- formaat volledig in kleur gedrukt. Het is het verhaal van twee gefingeerde figuren, Lowie en de meeuw Mees. Een uitbeelding van het avontuur en de droom van de pionier. Misschien is de beste omschrijving: een geschilderd historisch kinderboek. De pren ten zijn aquarellen. Tijdens de lustrumviering op 8 december 2012 in het Genootschapshuis wordt het aangeboden. De uitgave wordt mogelijk gemaakt door de financiële bijdragen van enkele sponsoren. Op de inschrijfkaart die u los in deze Kroniek aantreft ziet u een afbeelding van een van de prenten. Hopelijk maakt die tekening u nieuwsgierig. Niet alleen u maar ook de kinderen en/of kleinkinderen. Via de invulstrook kunt u een of meerdere exemplaren van het prentenboek bestellen. Alle benodigde informatie is op de folder te vinden. De oplage is nog niet vastgesteld. Een mooi cadeau voor alle leeftijden Kroniek no. 62, 20e jaargang, 2012/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 8