Mededelingen van het bestuur Lustrumviering Genootschap Op zaterdag 8 december viert ons Genoot schap het 20-jarig bestaan. Het vierde lustrum. Denkend aan dat begin en denkend aan al die mensen, die toen strijdvaardig hun schouders onder een eigen geschiede nisgenootschap zetten, is het onze plicht, om daarbij stil te staan. Om die herinnering op te halen en die herinnering te omlijsten met een feestelijke serie activiteiten. Het plan is, om een open dag te organiseren. Gewoon in, en om het Genootschapshuis. De archiefgroep is al begonnen met het voorbereiden van een lustrumexpositie. De uitgave van een prentenboek is in volle gang. De namenlijst van geschiedenisver tellers wordt opgesteld. De taarten moeten nog gebakken worden, maar dat komt vast wel goed. Zie voor verdere informatie: www.wieringermeergeschiedenis.nl, of be zoek ons Genootschapshuis. Iedere zater dag bent u daar welkom van 14.00-17.00 uur. Vrije toegang en de koffie staat dan klaar. Themamiddag: 50 jaar LTS Dit jaar is het precies 50 jaar geleden dat het technisch onderwijs in de Wieringermeer van start ging. Eerst ca. 2 jaar in Middenmeer en daarna in Wieringerwerf Heel veel leerlingen hebben daar de be ginselen van hun latere beroep geleerd. Ze hebben daar hun vakdiploma gehaald en zijn daarna aan het werk gegaan of verder gaan studeren. Na het diploma trekt iedere leerling met grote opluchting de school deur achter zich dicht. Het schoolgebouw wordt gaandeweg uitsluitend een gebouw waar je vaak langs loopt of rijdt en waar je op zo'n moment misschien nog eens terugdenkt aan de jonge jaren die je daar gesleten hebt. "Een pracht tijd" vindt de een, "Een 'verloren' tijd" zal een ander zeggen. Gezien de joligheid van vrijwel alle scholieren die aan kwamen slenteren of racen, viel het gemiddeld allemaal wel reuze mee. Los van alle emoties was het een vruchtbaar leerinstituut. Gelet op de vakbe kwaamheid van de oud-leerlingen, alsook op hun maatschappelijk functioneren, was het een goede school. Zonder meer. Het gebouw staat er nog, maar niet lang meer. Er worden nog steeds lessen gegeven. Maar de naam is weg. De technische opleidingen zijn nu onderdeel van RSG Wiringherlant. Een oud-leraar en een oud-directeur van de LTS, vroegen het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer, om de komende themamiddag te wijden aan het 50-jarig bestaan. Het Genootschap is blij met het initiatief en is, met medewerking van beide heren, begonnen met de voorbe reidingen voor deze themamiddag. Bij het ter perse gaan van deze Kroniek was de juiste datum en de locatie nog niet bekend. Nadere informatie vindt u op onze site: www.wieringermeergeschiedenis.nl en het zal tevens in de Wieringermeerbode worden bekend gemaakt. Kroniek no. 62, 20e jaargang, 2012/2 Vlasplant: met bloem, stengel en zaadbol

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 7