te gaan staan. Maar dat komt later pas. Ruim zeven jaar is hij opzichter geweest. De avondstudie wordt niet aan de kant gezet en er wordt doorgestudeerd om een nijverheidsakte te halen. Er is een gebrek aan leraren in zijn vakgebied en leraar is bovendien een mooie baan. Het loopt anders. Het ondernemersbloed begint intussen te kriebelen. Van Zoonen vertelt het echter iets anders: Er kwamen veel boeren bij mij die vroegen waarom ik niet voor mezelf begon omdat er ook op de boerderijen veel te doen was op elek- triciteitsgebied wat buiten de competentie van Domeinen viel. Maar ik had geen geld. Gelukkig was er een boer die borg wilde staan en zo kon ik naar de bank. Er was veel geld nodig, ik moest een huis kopen met een bedrijfsruimte plus een inrichting. Maar het lukt in 1953 aan de Brink in Slootdorp te starten. We wilden trouwens ook graag in Slootdorp blijven wonen". Een eigen installatiebedrijf betekent ook een eigen winkel in witgoed. Begonnen met een wasmachine met een wringer erboven en ge ëindigd met een wasmachine "die alles zelf doet" zoals men elkaar vertelt in het dorp. Maar nadat hij een diploma in radiotechniek heeft behaald kunnen er ook radio's etc. verkocht worden. De ontwikkelingen op zijn vakgebied worden continu bijgehouden. Fa. Van Zoonen krijgt ook toestemming voor het werken met waterleiding en gas. Zo groeit het bedrijf uit tot een allround installatiebedrijf. De Wieringermeer is groter dan Slootdorp alleen, dus verschijnt er na verloop van tijd een vestiging in Wieringerwerf. Het overge nomen pand is van de fam. Posthumus die een soort warenhuis exploiteert. Er worden ook huishoudelijke zaken en speelgoed verkocht. Zoon Loek heeft uiteindelijk dit bedrijf overgenomen en zich beperkt tot daar waar zijn hart ligt: huishoudelijke artikelen en speelgoed. En daarmee komt er ook een einde aan het bedrijf in Slootdorp. In zo'n bedrijf dat steeds uitbreidt is een meelevende en meewerkende vrouw onmis baar. Van Zoonen: "Er is een spreekwoord dat zegt: zeg mij wat voor zaak u hebt en ik zal zeggen wat voor vrouw u hebt. Hiermee bedoel ik dat mijn vrouw een hele grote steun is geweest. Naast het bedrijf waren er immers ook nog opgroeiende kinderen om voor te zorgen. Dat kwam voor het grootste deel ook op haar neer, want ik was vaak weg". Dat laatste klopt, maar niet alleen voor het werk. Van Zoonen is nl. ook maatschappelijk zeer actief geweest. Op velerlei gebied. Hij houdt van zingen en toneelspelen. Hij houdt van het verenigingsleven. Zo ontstaan er bezigheden op vak- en op hobbygebied. Activiteiten naast het werk In de zakenclub (KNOV) en de midden standsvereniging is hij zeer actief geweest. Lid, bestuurslid, voorzitter, congresganger. Altijd dus goed op de hoogte van wat er speelt. Op het gebied van zijn hobby's is er ook het een en ander gebeurd in het leven van meneer Van Zoonen. Hij is een groot liefheb ber van voetbal geweest. Niet alleen het spelletje, ook de activiteiten van de KNVB - Kroniek no. 62, 2oe jaargang, 2012/2 Cor van Zoonen wordt geridderd door burgemeester Knorr

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 35