50 jaar geleden In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode, dus in dit geval die van 1962 Eigenaar spoorloos (2 mei 1962) Sinds 'zondagavond staat er op de Afsluit dijk nabij Breezand een personenauto, onder aan de dijk keurig geparkeerd op het stortsteen. De wagen is op slot en van de eigenaar ontbreekt tot op heden elk spoor. De politie staat voor een raadsel. Diploma-uitreiking lagere landbouwschool (5 mei 1962) De leerlingen der lagere land-ibouwschool te Slootdorp die de vier klassen met vrucht doorliepen, ontvingen het einddiploma. Naast de ouders waren ook burgemeester F. Omta, pastoor Langelaan en het bestuur van de school aanwezig bij de diploma-uitreiking. Na het welkomstwoord van de voorzitter G. P. Kistemaker, stelden de teraren Maak en De Haan aan de leerlingen verschillende vragen, om daarmee de andere aanwezi gen een indruk te geven van de behandelde leerstof. Een viertal leerlingen hield een inleiding over een zelf gekozen onderwerp. Aan de geanimeerde discussie hierover namen ook de ouders deel Na het uitreiken van de diploma's spoorde voorzitter de pas geslaagden aan zich toch vooral verder te ontwikkelen. Aan de best gestaagde leerling, J. W. Jansen uit Wieringerwerf, werd een boek uitgereikt. Namens de leerlingen werd een boeken- bon aangeboden en één der leerlingen bood namens zijn ouders een bloem voor de school aan. De heer J. Breed vertolkte de gevoelens van dank der ouders aan het onderwijzerscorps. Onderstaande leerlingen ontvingen het diploma: IJ. Galama, E. Koster, Fr. de Lange, P. Lont, allen te Slootdorp; M. Breed, G. Meulenberg, Chr. Edens, J. W. Jansen, allen te Wieringerwerf; KL v. d. i Veen, G. Haarsma te Middenmeer; H. Booy te Kreileroord. Afgewezen 2. Padvinderijnieuws (7 mei 1962) Troep om 2.30 uur in het troephuis te Slootdorp. Het kader zorgt voor het programma. Eveneens om 2.30. uur opent in het Slootdorp's troephuis de horde. Zaterdag in Bergen gezamenlijke Rim- boejacht van het gehele Noorderkwartier. Kosten f 1,- pp., opening 2.30 uur, stuiting 18.45 uur. Broodmaaltijd meenemen. Welpen die meegaan geld meebrengen. De junioren en senioren Meerminnen worden op heden - zaterdag - om 2.30 uur in Ons Centrum verwacht. Dringend worden alle padvinders en padvindsters verzocht de opbrengst van de actie "Heitje voor een Karweitje" mee te nemen. De Meerminnen inleveren bij mevr. Brugman, Ook de boekjes inleveren. Pechdag (23 mei 1962) In Kreileroord had dezer dagen een bedien de van een levensmiddelenbedrijf pech aan zijn auto. Ondanks langdurig sleutelen wist de jongeman het euvel niet te ontdekken. Daarom werd ten einde raad een garagebe drijf opgebeld. Een monteur was spoedig gearriveerd. Na het nodige onderzeek werd besloten de wagen op sleeptouw te nemen. De kabel bleek niet van de beste kwaliteit, de sleper twijfelde hier echter niet aan. Zonder op of om te kijken reed hij door. Pas bij de garage aangekomen kwam hij tot de ontdekking vrijwel het hele eind alteen gereden te hebben. De onfortuinlijke jonge man zat inmiddels geduldig te wachten. Er zat weinig anders op, hoewel de ontmoeting tussen de verstrooide monteur en. zijn cliënt even later niet zo prettig was. Gaan bakkers saneren? (30 mei 1962) De bediening van hun klanten aan de lange polderwegen is voor de bakkers van de Wieringermeer een groot probleem. De ge- 18 Kroniek no. 62, 20e jaargang, 2012/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 20