Het diploma werd afgegeven door dr. G. Rebel. Ik was een van de voorlopers als EHBO'er. Ik ben samen met Hero Veenstra in alle dorpen van de Wieringermeer, reanimatie- cursussen gaan organiseren. Dr. Miedema en dr. Vonk verzorgden de lessen. Dit deden we in de schoolgebouwen. De opbrengst van de koffie die tijdens de cursus gedronken werd, was dan voor de betreffende school en wij hadden goedkoop onderdak. Ook heb ik contact gezocht met de Regionale Scholen gemeenschap Wiringherlant en als resultaat hiervan hebben we, voor alle klassen, zo'n 7 jaar lang reanimatielessen georganiseerd. De theorielessen voor grote groepen en de praktijklessen per klas. Toen de lerares, met wie we dit samen organiseerden wegging, bloedde dit initiatief dood. Dit spijt mij nog heel erg, want ik vind dat je kinderen ook dit soort zaken vroeg moet leren. Het is, net als met fietsen, wanneer je het eenmaal onder de knie hebt, dan vergeet je het niet meer. Nederlandse Hartstichting In 1980 ben ik begonnen als collecte-orga nisatorvoor de Nederlandse Hartstichting in de Wieringermeer. Dit heb ik overgenomen van mevr. Beudeker en dit heb ik tot 2011 ge daan. Verder heb ik veel vrijwilligerswerk ge daan voorde Nederlandse Hartstichting, o.a. geld ingezameld voor de IJsselmeerronde, een wielerevenement van de Hoogovens. Dit liep soms op tot grote bedragen. Na het in zamelen reed ik de stoet van de IJsselmeer ronde in Den Oever tegemoet en tijdens de stop in Middenmeer in de Brugstraat over handigde dr. Miedema dan het geld aan de voorzitter van de IJsselmeerronde. Van 1985 tot 2011 zat ik in het bestuur van de kring West-Friesland-Wieringermeer, waarvan ik vanaf 2002 tot 2011 het voorzitterschap be kleedde. Deze kring is opgeheven door wijzi gingen bij de Nederlandse Hartstichting. Gasflessen en vuurwerk In 1993 stopte Gerard Dekker met zijn ijzer- warenzaak en hebben we de verkoop van in dustriële gasflessen van de firma Hoek Loos van hem overgenomen. Ook de verkoop van propaangas, oorspronkelijk van de Shell, en sinds 2011 van Antargaz kwam in onze han den. Bij de firma Hoek Loos heb ik vele cur sussen gevolgd over de gevaren van en het omgaan met gassen. In 1996 zijn we met de verkoop van vuurwerk begonnen, aanvankelijk vanuit een contai ner. Deze handel groeide snel uit zijn jasje en toen na de ramp in Enschede in de vuur werksector de puntjes op de i werden gezet en er vele voorschriften bijkwamen, hebben we een moderne en veilige vuurwerkbunker laten bouwen. Deze voldoet aan alle huidige richtlijnen op het gebied van veiligheid. Ranqubox Voor de toekomst ben ik al weer met iets unieks bezig. Wij hebben namelijk een ge certificeerde hijs- en transportbak ontwik keld voor het transport van propaanflessen van 10,5 en 33 kg, de enige in Nederland. Deze komt op de markt onder de naam "Ranqubox", waarin de letters QU afkomstig zijn van de naam Quaedvlieg. Momenteel, eind februari 2012, gaan de eerste bakken naar Denemarken en daar zullen zij worden gebruikt bij een nog aan te leggen 230 km lange gaspijpleiding. Ook in Nederland gaat men nu deze bakken gebruiken. En dan onze naam De naam Meliora komt uit de tekst van ons familiewapen: "Suge Meliora", het geen betekent, zuig (streef) naar het be tere. Dat is ook onze wens, om te streven naar het betere! Nu, dat is zo'n beetje mijn verhaal en het verhaal van tuincentrum Meliora, momen teel natuurlijk samen met Nico jr. en Jose als opvolgers. Henk Torenvlied Kroniek no. 61, 2oe jaargang, 2012/1 QOAEDVLI£g 40

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 42