HIP en ruitersport In de bibliotheek te Wieringerwerf is de expositie van het Historisch Informatie Punt nu gewijd aan de ruitersport. De Wieringer- meerruiters hebben samen met het Genoot schap de ruitersport in de schijnwerpers gezet. Natuurlijk veelal zaken uit het verleden, over de onvergetelijke optredens in de schuur bij de familie Smit aan de Alkmaarseweg; Jaap van Schagen met de Hongaarse Post, het kampioensachttal, de dressuurkampioenen uit de polder, de trouwkoets, het inhalen van de wijdelingen, de IJsselmeerruiters o.l.v. meneer de Draaier, etc. En nu de prachtige manege aan de Hoornse- weg, de mennerij, teveel om op te noemen. Gewoon gaan kijken, dan kunt u het zelf bewonderen. joods Werkdorp Het museum Nieuw Joods Werkdorp heeft 4 weken voluit in de belangstelling gestaan. Werkelijk overdonderend. Van heinde en verre kwamen de kunstliefhebbers en de geschiedenisfans naar het Werkdorp. Hart verwarmend waren de ontmoetingen met oud-Slootdorpers, met ex-werkers van de Oostwaardhoeve, met leergierige scholieren, met Hollands Kroners. En niet te vergeten de taart van mevrouw Hella van Schaik en het optreden op de slot dag van het Klezmer Ensemble Nigunim. Onvergetelijk. Toen viel het doek. Maar niet voorgoed, naar wij hopen. Het Genootschap heeft het initiatief van de Familie van Schaik van harte ondersteund en wil dat blijven doen. Vandaar in deze Kroniek een oproep: Zoekt u een locatie voor een culturele activiteit en denkt u dat daarvoor het Werkdorp een geschikte plek is, informeert u dan naar de mogelijkheden. Contactpersoon: Leo Blank, Wieringerwaard, 0224-221565 Foto's scannen De scangroep is dit jaar flink bezig geweest: meerdan 3200 foto's zijn inmiddels gescand. Daar zitten ook dubbele bij, omdat dezelfde foto of ansichtkaart in verschillende collec ties voorkomen. Na het scannen moet er nog een beschrijving van de foto komen en tenslotte moet er een keuze gemaakt worden welke foto's wel en welke niet op internet zullen verschijnen, zodat u via dat medium ervan kunt genieten. Zover is het nog niet, maar we houden u op de hoogte. Genootschapshuis gesloten Zaterdag 24 december kunt u er niet terecht. Verder alle zaterdagen open van 14.00 tot 17.00 u. Erissteedsmeertezien. Nu de gemeente Wieringermeer ophoudt te bestaan heeft het gemeentebestuur diverse zaken uit de gemeentelijke collectie overge dragen aan het Genootschap. Wij, als genootschap danken daarvoor het gemeentebestuur en beloven al die zaken een goede plaats te geven. Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 7