Om een eind te maken aan de ingekrompen hazenstand werd op 8 februari 1938 een 250- tal Poolse hazen uitgezet. Op de foto zijn v.l.n.r. de jachtopzieners De Winter, Kroon en Bais te zien die de eertste hazen loslaten. Dit leidde tot herstel van de hazenstand. Op de eerste jachtdag in oktober 1938 waren de jagers heel tevreden over de 72 geschoten hazen in hun perceel. En bij een drijfjacht aan de Tussenweg in november werden 165 hazen buitgemaakt, waaronder enkele Poolse kanjers van ca. 5 kg. (PPM) Bovenstaande foto komt uit de fotoverza meling van de familie Jacobs. Bij welke gele genheid deze foto is genomen is onbekend. Gelukkig was er wel een briefje bijgevoegd met daarop de namen van de personen op de foto; hier komen ze, van links naar rechts: Bovenste rij: I. men. Rikaat; 2. mevr. Neelen; 3. men. Van Oers; 4. pastoor Braak; 5. mevr. Vergouwen; 6. M. Giesen; 7. mevr. Van Zunderen; 8. mevr. Lippens; 9. mevr. Rikaat; 10. mevr. Meijerink; II. mevr. Dijken; 12. mevr. Elfring Slootdorp Middelste rij: 1. mevr. Schouten; 2. mevr. De Caluwé; 3. mevr. Loose; 4. mevr. Pouwels; 5. mevr. Vermeeren; 6. mevr. Hoopman; 7. mevr. De Caluwé (Pru En); 8. mevr. Timmerman; 9. mevr. Evers Slootdorp Voorste rij: 1. dochter van Pouwels; 2. Burger; 3. van Oers; 4. Joh. Meijerink; 5. Verschuren; 6. dochter van Piet Neelen; 7. dochter v/d Oort Robbenoordweg ledereen die meer weet te vertellen over deze foto mag uiteraard reageren. Graag zelfs. Het redactieadres (of e-mail adres) staat voor in de Kroniek. PPM 39 Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 41