50 jaar geleden In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode, dus in dit geval die van 1961 Kreileroord krijgt weer verbinding met de buitenwereld De belangrijkste wijziging die de nieuwe N.A.C.O-dienstregeling inhoudt voor onze omgeving geldt wel Wieringermeers jongste dorp. Met de ingang van de winterdienstregeling op 1 oktober krijgen de Kreileroorders weer twee maal per dag de bekende groene bussen te zien. Op werkdagen, uitgezonderd zaterdag en evenmin gedurende de schoolvakanties, wordt een rit uitgevoerd. Vertrek om 7.25 uur via de Robbenoordweg naar Wieringerwerf, aankomst 7.35 uur. 's Middags vertrek 5.10 uur uit Wieringerwerf, via Robbenoordweg naar Kreileroord, aankomst 05.20 uur. Kolendampvergiftiging Doordat het dochtertje van de familie J. Schipper te Middenmeer 's nachts wakker werd en om moeder riep is dit gezin aan het gevaar van vergiftiging door kolendamp ontsnapt. De vrouw wist het raam te bereiken en open te schuiven waarna zij bewusteloos neerviel. Hiermee redde zij het gezin. Nadat mevr. De Schipper weer tot bewustzijn was gekomen wekte zij de andere familieleden. De gevolgen bleven nu beperkt tot een zware hoofdpijn. List opnieuw kampioen Op de zaterdag in de Haarlemmermeer bij Hoofddorp gehouden provinciale ploegwedstrijd van de Hollandse landbouwjongeren in Noord en Zuidholland heeft de heer Jaap List uit Middenmeer voor de derde maal, en met een grote voorsprong, beslag weten te leggen op het provinciale kampioenschap. Met dit prachtige resultaat heeft hij de hiervoor uitgeloofde wisselbeker thans definitief in zijn bezit gekregen. Laat dit succes een stimulans zijn voor vele jongeren om mee te doen met dergelijke wedstrijden. Met recht geldt hier het gezegde: "De aanhouder wint" Vuur bedreigde landbouwschuur De brandweerkorpsen van Slootdorp, Midden meer en Wieringerwerf werden vrijdagmiddag gealarmeerd, voor een brand op het bedrijf van de heer A. C. Kemmeren aan de Molenweg te Slootdorp. Brand bleek te zijn uitgebroken in het achtergedeelte van een landbouwschuur. De brandweer van Slootdorp was het eerst ter plaatse. Door het weghakken van de brandende houten achtergevel, waartegen een grote hoeveelheid kaf was opgeslagen, kon het grootste gevaar reeds worden bezworen. Het brandende kaf werd naar buiten geduwd. Enkele dagen geleden was de oogst gedorst, zodat in de schuur ook een grote partij stro was opgeslagen. Door dit krachtdadige optreden van de brandweer kon worden voorkomen dat de grote land-bouwschuur een prooi der vlammen werd. Zij werden hierbij geholpen door de gunstige wind. Desondanks werd wel brand-, maar ook waterschade geleden. Ontstellend geval van dierenmishandeling Een van die voor de doorsneemens onbegrij pelijke gevallen van dierenmishandeling werd dezer dagen in de Wieringermeer ontdekt. Het drama speelde zich af op de Oude Zeug. Het lijdend voorwerp was een weerloos geitje. Al dit voorjaar was het een lid van de dieren bescherming ter ore gekomen hoe dit dier leed. Te eten kreeg het niet veel, anderhalfjaar oud was het diertje, niet groter dan een lam, de pootjes hadden de dikte van een potlood. Misschien was dat maar goed want de hals werd afgesnoerd door een band die enkele centimeters in het vlees drong. De halsband door de dierenbescherming gratis ter beschikking van de eigenaar gesteld bleek zoek, toen zondagavond de politie ingreep. Uit zijn donker hok vol drek, waarvan het dak lekte, werd het dier weggehaald. Het bleek niet meer in staat de voerbak te bereiken. Deze bevrijding betekende voor het arme dier niet het begin van een beter leven; veeartsenijkundige hulp mocht niet meer baten. Het diertje stierf kort daarna. Tegen de dader werd proces-verbaal opgemaakt. Voor de rechter zal hij van deze mishandeling rekening en verantwoording moeten afleggen. 19 Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 21