geschiedenis. Natuurlijk is niet de gehele Wieringermeerhistorie te zien, Dat kan niet. Wel krijgt u er een indruk van hoe het was. De archiefmedewerkers hebben gemeld dat de tentoonstelling te zien blijft zolang de gemeente Wieringermeer bestaat. Joods Werkdorp Er is de laatste tijd wederom veel aandacht geweest voor het Joods Werkdorp. De journalist Leo Blank heeft meermalen de hulp van het Genootschap ingeroepen voor zijn paginagrote artikel in het NH-dagblad. Het provinciale project Herbestemming Cultureel Erfgoed kwam naar het Werkdorp om de plannen van kunstverzamelaar Van Schaik te ondersteunen. Het plan behelst de inrichting van een museum voor de collectie van Van Schaik, het creëren van een permanente herdenkingsplaats voor het joodse werkdorpverleden en voor het pionierskarakter waartoe het kamp indertijd gebouwd is. Tevens als een herinnering aan de jaren daarna toen het als agrarisch onderzoek- en onderwijscentrum in gebruik gebleven is. In het kader van 'Oneindig Noord-Holland' heeft het Genootschap ter plaatse meegewerkt aan televisieopnamen. Die beelden zijn uitgezonden op AT5 en RTV-NH. Ter ondersteuning organiseert het Genootschap een Themamiddag op 10 september 2011. Onderwerp: Joods Werkdorp en Oostwaardhoeve. Aanvang 14.3011. Op locatie. Oude Glorie Bij het verschijnen van deze Kroniek is het seizoen van Oude Glorie bijna afgelopen. De eerste zaterdag van september is de slotdag. De eerste drie openstellingsdagen waren een redelijk succes. Ook het meewerken aan markten en tentoonstellingen is in ieder geval een aanwinst voor de geschiedenisminnende poldermens. In het komend winterseizoen zullen we, Genootschap en Oude Glorie, het eerste seizoen evalueren. Allemaal streven we naar een wordt vervolgd. Havenfeest Middenmeer Zaterdag 20 augustus worden de traditionele havenfeesten in Middenmeer georganiseerd. Ook dit jaar zal het Genootschap zijn kraam opstellen voor het Genootschapshuis. De activiteitengroep zit al te broeden op de inrichting, 's Avonds is het Genootschapshuis ook geopend. Komt dat zien! Gastvrouwen/heren. Zaterdag 25 juni kwamen de gastvrouwen en -heren van het Genootschap bij elkaar om samen het nieuwe 'dienstrooster' te maken. Het Genootschap mag zich gelukkig prijzen met zo'n formidabele groep gidsen. Tot 2012 is de lijst nu ingevuld. Tijdens de evaluatie kwam ook nog het idee naar voren om een instructiebijeenkomst te belegggen. Om de bezoekers van het Genootschap goed te kunnen begeleiden is het noodzakelijk dat de gastheer of gastvrouw zelf de weg weet in het Genootschapshuis en ook in het archief. Die bijeenkomst staat gepland op zaterdag 24 september om 10.00 u. Dank aan alle dames en heren die de bezoekers van het Genootschap zo uitbundig ontvangen. Iedere zaterdag van 14 tot 17U. (LET OP: 24 december is het Genootschap gesloten) Domeinkantoor Het pand is dit voorjaar in andere handen overgegaan. De nieuwe eigenaar heeft contact gehad met het Genootschap. De nieuwbouw op het omliggende terrein zal niet meer verbonden worden met het hoofdgebouw. Dat blijft als monument bestaan. Over de gebruiksvorm is nog weinig bekend. Uw voorzitter. Kroniek no. 59, 19e jaargang, 2011/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 7