VAN DE REDACTIE In deze Kroniek staan enkele verhalen over het prille begin van de Wieringermeer, ja zelfs over de tijd voor de drooglegging: In "Vluchten over het ijs" wordt verhaald over de ontruiming van het werkeiland Oude Zeug in de strenge winter van begin 1929 en ook mevr. Van 't Westende heeft haar herinneringen over haar verblijf aldaar in het arbeiderskamp. De Polderdagen heeft een vervolg onder de titel Polderdag 1950; eigenlijk moet ik zeggen polderdagen, want de feestelijkheden duurden maar liefst 4 dagen, vandaar een nogal uitgebreid artikel. De oorlog komt voorbij in twee artikelen over joodse onderduiksters, altijd weer goed om te beseffen hoe goed het is te leven in een vrij land. Let u bij het lezen van de Mededelingen vooral op de Ledenvergadering van 22 november en de Themamiddag op 10 september. Laatstgenoemde middag gaat over het Joods Werkdorp en de Oostwaardhoeve; niet alleen over het verleden, maar ook over de eventuele toekomst daarvan. Verder mag ik u voorstellen aan twee nieuwe redactieleden. Marieke Roos komt onze gelederen versterken en heeft al een eerste bijdrage aan deze Kroniek geleverd. Ook Henk Torenvlied heeft zich bereid verklaard te zullen meewerken. We zijn heel blij met deze uitbreiding van de redactie en hopen op een goede samenwerking. De verwachting is dat deze Kroniek eind augustus of begin september bij u in de bus valt. Veel mensen hebben dan al een vakantie achter de rug, anderen gaan nog op vakantie of blijven lekker thuis. Hoe dan ook, wij wensen u een goede vakantie en veel leesplezier. Namens de redactie, Pier Montsma Foto ina Hoogenbosch-Glas; zie ook blz.40 Kroniek no. 59, 19e jaargang, 2011/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 5